Коаліція демократичних сил має намір розвивати в Україні ліквідний, прозорий і надійний фондовий ринок і сприяти становленню вторинного ринку цінних паперів, говориться в оприлюдненій у четвер Програмі діяльності коаліції.

Заплановано зокрема впровадження загальновизнаних у світі принципів розкриття інформації підприємствами і фінансовими установами про їхню діяльність, у тому числі для відстеження перехресних прав власності та інших зв'язків між ними.

Передбачається провести фінансовий аудит за міжнародними стандартами всіх національних акціонерних компаній, державних підприємств і підприємств з контрольною часткою акцій держави, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Коаліція також сприятиме створенню інститутів спільного інвестування (ІСІ) - корпоративних і пайових інвестиційних фондів і має намір розробити і впровадити інструментарій емісії приватних інвестиційних цінних паперів для роздрібного продажу індивідуальним інвесторам.

Намічено зокрема внести зміни в закон про ІСІ в частині розширення нормативів інвестування, вдосконалення порядку реєстрації випусків цінних паперів ІСІ і широкого застосування рейтингової оцінки цінних паперів, в які вони розміщують кошти.

В законі "Про недержавні пенсійні фонди" передбачається розширити перелік об'єктів і нормативів інвестування пенсійних коштів, удосконалити порядок розподілу інвестиційного прибутку. Крім того заплановано внести зміни в закони "Про страхування" і "Про банки і банківську діяльність", щоб привести діяльність страхових компаній і банків у відповідність до закону "Про недержавне пенсійне забезпечення".

Для захисту прав міноритарних акціонерів коаліція має намір прийняти закон "Про акціонерні товариства", який забезпечить їх вільний доступ до корпоративної інформації, належне представництво в органах управління і контролю, вплив на дивідендну політику, отримання рівного права на придбання відповідної частки нових емісій акцій за номінальною вартістю.

Планується також прийняти нову редакцію закону "Про фінансово-промислові групи", передбачивши інструменти і стимули консолідації банківського, промислового і торгового капіталів і розробити нормативне забезпечення консорціумного кредитування великих інвестиційних проектів кількома комерційними банками.

Крім того заплановано прийняти закон "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" і спільний нормативно-правовий акт про спрощений порядок здійснення валютних операцій з інвестиціями, які направляються в цінні папери українських елементів, що перебувають в обігу на фондових біржах в Україні.

Коаліція також має намір прийняти закони "Про систему депозитарного обліку в Україні", "Про рейтингування", "Про похідні цінні папери", "Про термінові фінансові інструменти", "Про довірче управління".

Передбачається також законодавчо врегулювати здійснення емісії боргових цінних паперів на муніципальному рівні з цільовим направленням коштів на реалізацію цілей розвитку, поступово розширити систему обов'язкового страхування із впровадженням механізмів направлення коштів страхувальників на інвестиційні цілі.

Обсяг організованої торгівлі цінними паперами в Україні у 2005 році, за даними Державної комісії цінних паперів і фондового ринку, становив близько 14,7 млрд. грн. при загальному обсязі виконаних договорів на ринку цінних паперів 403,77 млрд. грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

627