Керівники прикордонних відомств України і Польщі відзначають зростання пасажиро-транспортного потоку і необхідність збільшення пунктів пропуску.

Як повідомили в прес-центрі Державної прикордонної служби України, про це йшлося в польському місті Красичин на конференції Головних прикордонних уповноважених України і Польщі – голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина і головного коменданта Прикордонної варти Республіки Польща Мирослава Кушмерчака.

Під час зустрічі керівники прикордонних відомств обох країн обговорили стан справ на спільній ділянці кордону, питання функціонування пунктів пропуску і перспективи розвитку співпраці. Вони позитивно оцінили взаємодію оперативно-розшукових органів, діяльність консультаційних пунктів і проведення навчань спільних патрулів, відзначили, що ці чинники позитивно впливають на ефективність охорони кордону і зміцнення взаємної довіри.

У зв'язку з зростанням руху через спільний кордон, головні Прикордонні уповноважені вважають за необхідне відкриття нових пунктів пропуску і розвиток інфраструктури в уже існуючих, заради збільшення їх пропускної спроможності, передає «УНІАН».

Одночасно головні прикордонники України і Польщі назвали пріоритетом у діяльності організацію спільного контролю в пунктах пропуску за такою схемою: на в'їзд – на своїй території, а на виїзд – на території суміжної країни. Для цього було доручено прикордонникам на місцях спільно з митними органами вивчити можливість організації спільного контролю в пунктах пропуску для автомобільного повідомлення «Ягодин-Дорогуськ», «Рава-Русська-Хребенне», «Шегини-Медика» і «Краковець-Корчова».

Окрім цього, основними завданнями співпраці на 2006 рік сторони визначили підготовку Угоди про спільне патрулювання, початок співпраці у сфері підготовки службових собак між кінологічними центрами, відробіток порядку обміну інформацією, підготовку спільного проекту міжнародної технічної допомоги з використанням коштів фонду ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389