Склад Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України є вичерпним на термін діяльності Коаліції і не передбачає входження інших фракцій і народних депутатів України.
Така норма міститься в Регламенті діяльності Коаліції, який визначений в Угоді про створення Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України V скликання, текст якої розміщений на сайті «Нашої України».
До складу Коаліції входить більшість народних депутатів України від конституційного складу ВР, суб'єктами Коаліції є фракції Блоку Юлії Тимошенко, «Наша Україна», Соціалістичної партії України в парламенті.
Коаліція формується на період повноважень Верховної Ради України п'ятого скликання, і всі учасники Коаліції зобов'язані забезпечувати її стабільну і узгоджену роботу, передає «УНІАН».
Основними завданнями Коаліції є:
ухвалення і втілення в життя основ внутрішньої і зовнішньої політики, Програми діяльності уряду;
ініціація і розробка на основі Програми Коаліції проектів законів, постанов, звернень і їх внесення до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України, її комітетів, інших робочих органів.
При цьому Коаліція підтримує тільки ті законопроекти і постанови, які пройшли узгодження в уряді, консенсусом у Раді Коаліції і відповідають змісту угоди про створення Коаліції.
Незгода фракції - суб'єкта Коаліції підтримати законопроект, або інший проект рішення Верховної Ради є фактичним застосуванням права вето. Такий законопроект або рішення знімається з розгляду до повного узгодження всіма фракціями - суб'єктами Коаліції. При застосуванні права вето однієї з фракцій Коаліції іншим суб'єктам Коаліції забороняється проводити рішення у Верховній Раді консолідованим голосуванням з парламентською опозицією.
У Регламенті діяльності Коаліції наголошується, що народний депутат України, член фракції, що входить до складу Коаліції, має права, визначені Конституцією України, Законом України «Про статус народного депутата України», Регламентом Верховної Ради України, цією Угодою і іншими нормативними актами.
Для забезпечення діяльності Коаліції можуть бути утворений необхідні робочі групи (з залученням фахівців у відповідних галузях), положення про які затверджуються Радою Коаліції депутатських фракцій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом