Блок «Наша Україна» в ці хвилини продовжує переговори щодо створення парламентської коаліції з СПУ і Блоком Юлії Тимошенко, а консультації з Партією регіонів зараз не ведуться. Про це журналістів повідомив уповноважений представник фракції «Наша Україна» Роман Зварич.

За його словами, існує ще багато розбіжностей, які необхідно узгодити.

Зварич відмовився говорити про можливі терміни створення коаліції, відмітивши, що все залежить від партнерів «Нашої України» - СПУ і БЮТ.

Він порадив звертатися до цих політичних сил з питанням, чи готові вони узгоджувати питання НАТО, зокрема, чи готові вони підтримати законопроекти, направлені на виконання Плану дій Україна-НАТО, оскільки без цього не може бути і мови про вступ України до Альянсу, а питання вступу вирішуватиметься шляхом референдуму.

«Коли наші партнери говорять, що погоджено позицію щодо НАТО, це не зовсім так, тому що до певної міри це є лукавством. Чому? Тому що формулювання, яке там є, що членство в НАТО буде вирішено за результатами референдуму – нормально. Але для того, щоб провести референдум, передусім потрібно підписати План дій щодо отримання членства. А для того, щоб його підписати, необхідно взяти на себе зобов'язання привести певні нормативно-правові акти у відповідність (із стандартами НАТО і ЄС), за відсутності яких не можна навіть ставити питання про референдум», - сказав Зварич, додавши, що поки СПУ і БЮТ не хочуть узяти на себе зобов'язання щодо підтримки Плану дій.

«Давайте називати речі своїми іменами: вступ України до НАТО - це гарантія того, що Україна ніколи не буде залежною від Росії», - сказав Зварич.

Другим питанням, яке слід узгодити, за словами Зварича, є: чи готові політичні сили перейти до демократичного управління на рівні Кабінету міністрів, передає «УНІАН».

Він розповів, що у трьох політичних сил різне бачення концепцій моделі управління на рівні Кабміну: управління по горизонталі або по вертикалі. За словами Зварича, зокрема, БЮТ вимагає вертикальної моделі, де прем'єр-міністр є ключовою фігурою, а «Наша Україна» ставить питання так, що Конституція передбачає колегіальне прийняття рішень уряду, і тому «НУ» підтримує горизонтальну модель, яка передбачає створення урядових комітетів.

Як повідомив Зварич, третім питанням є: чи згодні політичні сили з тим, що необхідно з кореня реформувати правоохоронні органи.

«Ми вважаємо, що необхідно з кореня перетворити МВС – зробити його європейським відомством, а не репресивним інструментом в руках однієї політичної сили», - сказав він.

Зварич відмітив, що Україна 15 років є незалежною державою, але до цих пір існує система, де одному відомству належать всі репресивні методи боротьби з політичними опонентами. За його словами, «Наша Україна» свого часу була об'єктом такої боротьби, і не хотіла б, щоб будь-який уряд, будь-яка влада могла використовувати цей інструмент. Тому «Наша Україна» і ставить питання про необхідність проведення корінної реформи правоохоронних органів, зокрема, Генеральної прокуратури, МВС. «Ми маємо міністерство поліції, а не Міністерство внутрішніх справ – це не цивільне міністерство європейського зразка», - заявив він.

При цьому Зварич сказав, що це питання також поки не знаходить певного розуміння у союзників.

Він також підкреслив, що в ці хвилини ніяких консультацій з Партією регіонів не відбувається. Він нагадав, що з цією політичною силою «Наша Україна» проводила консультації на предмет доцільності і можливості переходу до переговорного процесу.

За словами Зварича, в ході консультацій з'ясувалося, що розбіжності не є настільки глибокими, щоб не можна було проводити переговори, і тепер залишається питання доцільності, «а це вимагає політичного рішення. Поки таке політичне рішення з нашої сторони не ухвалювалося».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

331