В Житомирській області виникли економічні проблеми через заборону Російської Федерації на ввезення м'ясо-молочної продукції з України.

Про це заявила голова Житомирської обласної ради Ірина Синявська, виступаючи на обласному форумі сільських, селищних, міських голів і голів районних рад регіону «Місцеве самоврядування і невідкладні виклики».

За її словами, економічні проблеми в Житомирській області виникли через січневу заборону Російської Федерації на ввезення продукції тваринництва на її ринки, внаслідок чого в області скоротилися об'єми економічного зростання в 6 районах, не досягли торішнього рівня об'єми виробництва продукції на 123 промислових підприємствах, погіршилася експортна діяльність підприємств області, причому об'єми експорту зменшилися на 8,4%, понад 700 підприємств і організацій області мають заборгованість по виплаті зарплати на суму 37,7 млн. грн.

В своєму виступі Синявська також відзначила про необхідність проведення ефективної політики у сфері енергозбереження. Загалом по області, за її словами, на 4 млн. грн. зросла заборгованість за спожиту електроенергію і на 0,7 млн. грн. – за спожитий природний газ.

Учасники форуму ухвалили рішення забезпечити виконання нинішньої програми соціально-економічного розвитку і бюджету Житомирської області. За даними, обнародуваними на форумі, за період з січня по червень ц.р. приріст промислового виробництва Житомирської області складає 5%, і за цим показником область зайняла 13 місце в Україні, тоді як за показником валового виробництва сільгосппродукції - 400 млн. грн. - область на 16 місці, передає «УНІАН».

На форумі йшлося також про впровадження в області сімейної медицини і необхідність оптимізації мережі сільських закладів культури.

Щоб розширити можливості місцевого самоврядування Житомирської області і наблизити його до європейського рівня, і тим самим виконати Європейську хартію місцевого самоврядування, учасники форуму прийняли звернення до Президента України, парламенту і Кабінету Міністрів. В ньому йдеться про необхідність внести зміни до бюджетного і земельного кодексів, податкове законодавство і в Конституцію України щодо місцевого самоврядування, прийняти нові закони про місцеві держадміністрації.

На минулих виборах в Житомирській області вибрано 11 міських голів і 580 сільських, селищних голів, з яких 232 були вибрані вперше.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

389