Захід вітає вступ країн колишнього Радянського Союзу в НАТО, оскільки це дозволить створити "парасольку" економічної безпеки навколо Росії, заявила у понеділок в Москві колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт.

"Міжнародні позиції Росії різко посиляться, якщо вона буде оточена стабільними демократичними країнами", - зазначила М.Олбрайт.

Водночас вона сказала, що вважає неактуальною проблему експорту так званих "кольорових революцій" в Росію.

Втім, на її думку, в Росії існує "певний параноїдальний страх перед Грузією і Україною, що виявляється зокрема в обмеженні діяльності неурядових організацій в РФ", повідомляє «Інтерфакс-Україна.

Продовжуючи тему "кольорових революцій" на пострадянському просторі, М.Олбрайт відзначила, що "люди в колишніх радянських республіках хочуть свободи незалежно від кольору революції".

Говорячи про виступ віце-президента США Ричарда Чейні у Вільнюсі, М.Олбрайт зауважила, що вважає його невчасним.

"Багато що із сказаного Чейні було абсолютне правильним, але дипломатія - це мистецтво, і треба вибирати, що говорити і де говорити", - зазначила М.Олбрайт.

На її думку, виступ Р.Чейні був невчасним, оскільки саме зараз США потребують підтримки РФ у вирішенні іранської проблеми.

"Ми вважаємо, що РФ має колосальний вплив і може посприяти тому, щоб розрядити ситуацію навколо іранської ядерної програми", - сказала М.Олбрайт.

Раніше ForUm повідомляв, що екс-держсекретар США Мадлен Олбрайт закликає ЄС активніше допомагати Україні в питаннях європейської інтеграції і бачить чимало спільного між деякими державами Південної Америки і Україною.

Про це вона розказала в інтерв'ю празькій газеті “Молода фронта-Днес”.

“Демократія на незначний час з'явилася і в такій країні, як Венесуела, а сьогодні ми є свідками того, як все там повертається назад. Причина – відсутність економічних реформ. Наслідок – невдоволення співтовариства демократичними змінами і прокастровський популіст Уго Чавес на чолі держави”, - зауважила екс-держсекретар США.

За її словами, щось подібне може статися і з Україною. Народ, побачивши, що, окрім свободи слова, нічого від демократії не має, озлиться і в першу чергу буде звинувачувати носіїв ідеї – демократів. “Можливо те, що я скажу, віддає марксизмом, але люди і справді більше думають про те, що поїсти, ніж про те, за кого голосувати”, - сказала вона.

Крім того Олбрайт вважає, що українцям варто пам'ятати, що демократія – не довершений факт, а процес, що вона багато чого потребує, а якнайбільше – самовідданої праці.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

805