Сьогодні в Севастополі другу річницю з дня створення відзначає Центр пошукових і аварійно-рятувальних робіт (ЦПАРР) Військово-Морських сил Збройних сил України.

Як повідомили в прес-центрі командування ВМС України, в період з 2004 по 2006 роки особовим складом ЦПАРР здійснено близько ста чергувань з пошуково-рятувального забезпечення ВМС ЗСУ, проведено понад двадцяти робіт з розмінування вибухонебезпечних предметів в акваторії Чорного моря. Найскладнішим і найнебезпечнішим з них було розмінування німецької донної неконтактної міни LMA в районі Пам'ятника затопленим кораблям у Севастопольській бухті в липні 2005 року. Загальний тротиловий еквівалент знищених вибухонебезпечних предметів - понад 1300 кілограмів, передає «УНІАН».

За два роки існування Центру проведено цілу низку рятувальних і підводно-технічних робіт, серед яких найскладнішими були: зняття з мілини суховантажу «Алушта» Бельського річкового судноплавства Російської Федерації і підйом плавпричалу в Одесі.

Фахівцями Центру пошукових і аварійно-рятувальних робіт проведено понад 350 спусків водолазів на глибину до 40 метрів, загальний час перебування під водою становив понад 1600 годин.

Особовий склад Центру пошукових і аварійно-рятувальних робіт Військово-Морських сил Збройних сил України взяв участь у шести міжнародних навчаннях.

У ЦПАРР проходять службу і працюють понад 20 військовослужбовців і працівників - учасників миротворчих операцій в Єгипті, Сирії, Ефіопії, Мозамбіку, С’єрра-Леоні.

В період з 2004-2005 роки за зразкове виконання військового обов'язку, високий професіоналізм сім військовослужбовців і працівників ЦПАРР нагороджено державними нагородами і відзнаками міністра оборони України.

З нагоди свята флотських рятувальників привітав командувач Військово-Морськими силами Збройних сил України контр-адмірал Ігор Тенюх, а також члени військової ради флоту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

781