Влада Севастополя констатує успішний початок регіональної акції „Станьте моїми батьками”, яка почалася 1 червня, в Міжнародний день захисту дітей.

Як повідомив заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Дмитро Базів „дуже приємно відзначити, що всі місцеві ЗМІ, як електронні, так і друкарські, підтримали цю акцію, і в результаті у нас за два тижні вже понад 220 звернень від громадян, які цікавляться або умовами створення приймальних сімей, або умовами всиновлення”.

За словами Базіва, акція планувалася, в першу чергу, з метою пропаганди створення прийомних сімей, оскільки це зараз і пріоритет Міністерства з питань сім'ї, молоді і спорту. Тобто, уточнив він, як відомо, створення прийомної сім'ї передбачає, що за дитиною зберігається статус сироти. „Але людська ініціатива пішла навіть далі - люди більше цікавляться усиновленням. А всиновлення - це вже наступний крок. І мені дуже приємно, що севастопольці не байдужі” , передає «УНІАН».

За словами віце-губернатора, Севастопольський міський Центр соціальних служб для молоді вже готує тренінги для тих батьків, які планують створити прийомні сім'ї. Центр також збирається тестувати людей, які хочуть усиновити дитину. „І я думаю, що ми цього року вийдемо на нормальну ситуацію”, - сказав Базів. „Звичайно, все ті майже 700 дітей, які сьогодні в Севастополі без батьків - соціальні сироти або реальні сироти - всі вони цього року батьків своїх не знайдуть, але все таки ми сподіваємося, що значна частина з них вже виховуватиметься в сім'ях з початку наступного року”, - сказав він.

Базів також повідомив, що наразі продовжується перший етап акції. Він сподівається, що незабаром почнеться реалізація другого етапу акції, в рамках якого в місті будуть встановлені відповідні пропагандистські біг-борди, розповсюджуватимуться буклети і брошури.

За словами заступника голови Севастопольської міськдержадміністрації „це тільки наша, севастопольська акція; по Україні є президентське завдання, що ми повинні відходити від радянських форм виховання дітей, коли вони виховувалися у фактично закритих інтернатах. Севастополь раніше пішов у цьому напрямі, і два наші дитячі будинки, в одному з яких близько 265 дітей, а в другому - близько 90 дітей, вони виховуються по іншій, регіональної моделі, яка передбачає, що діти максимально відкриті, охоплені гуртками, ходять у різні школи міста, навчаються в одних класах з дітьми зі звичайних сімей”. Тобто, вважає віце-губернатор „рівень соціалізації цих дітей набагато вищий, тому вони більше готові до самостійного життя”.

Базів сподівається, що якщо севастопольський досвід проведення акції буде успішним, то він може бути поширений на всю Україну.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

661