Надзвичайні і Повноважні Посли України висловлюють занепокоєння внутрішньою ситуацією в Україні. Про це говориться у зверненні послів у зв'язку із внутрішньою ситуацією в державі, переданому прес-службою Міністерства закордонних справ України.

«Ми, Надзвичайні і Повноважні Посли України, які багато років працювали на розвиток Української держави, зміцнення її незалежності і авторитету у світі, глибоко занепокоєні внутрішньою ситуацією, яка останнім часом складається в державі», - наголошується у зверненні.

Посли відзначають, що демонстративні замахи на територіальну цілісність України, нападки на державний статус української мови, «феодосійські провокації» не можуть не викликати тривогу і неприйняття. «По своїй суті, змісту і виконавцям вони є деструктивними, антидержавницькими і недружніми по відношенню до України і її народу», - вважають вони.

На переконання послів, сьогодні як ніколи Україні потрібні солідаризація, злагода, прогрес, а також чіткі перспективи гідного майбутнього, повідомляє «УНІАН».

Вони вважають, що останні півтора року доводять, що нова за світоглядом і пріоритетами влада є демократичною і відданою національним інтересам. Свобода слова і громадських зборів, відвертість засобів масової інформації, інші прояви демократії є очевидними досягненнями нової влади.

Посли висловлюють занепокоєння у зв'язку з тим, що органи внутрішніх справ не сприяють, в межах своєї компетенції, припиненню дій, які приводять до суспільного неспокою. «Ми закликаємо органи прокурорського нагляду визначити своїм головним поточним пріоритетом негайне реагування на ці неподобства», - наголошується у зверненні.

Посли розчаровані, що особи і організації, які володіють об'єктивною поточною інформацією з місця подій, обнародують її несвоєчасно і непрофесійно, а отже ця інформація часто доходить до рядового українського і зарубіжного споживача в неповному, а то й спотвореному вигляді. «Ми обурені тим, що українські засоби масової інформації продовжують, заради «сенсацій» або з інших міркувань, надавати свій ефір і колонки навіть тим, кого на законних підставах позбавили права в'їзду в Україну», - відзначають посли.

Звернення підписали 20 послів, зокрема Геннадій Удовенко, який був міністром закордонних справ в 1994-1998 рр.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

407