Наступного тижня в Україні почнеться практична реалізація проекту Цільового фонду програми НАТО «Партнерство заради миру» (ПЗМ) з утилізації зайвої зброї і боєприпасів та переносних ракетно-зенітних комплексів.

Як повідомили в Центрі інформації і документації НАТО в Україні, 19 червня в Києві в управлінні євроатлантичної співпраці Міністерства оборони України за адресою: вул. Курська, 13 відбудеться підписання відповідного контракту.

Планується, що в заході візьмуть участь заступник міністра оборони України Володимир Терещенко, керівник Відділу співпраці з країнами ПЗМ Політичного управління НАТО Сюзен Понд, директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре і головні представники посольств країн–членів НАТО, які співфінансують цей проект.

Центр інформації і документації НАТО повідомляє, що проект Цільового фонду був створений для того, щоб допомогти Україні знищити наявні арсенали зайвих боєприпасів, стрілецької зброї і легкого озброєння, а також переносних ракетно-зенітних комплексів. Цей проект є найбільш масштабним у світі проектом в області демілітаризації і практичним проявом підтримки з боку НАТО оборонної реформи в Україні, передає «УНІАН».

Проект Цільового фонду ПЗМ проводитиметься на запит України, яка звернулася з проханням допомогти знешкодити 133 тис. тонн боєприпасів і 1,5 млн. одиниць стрілецької зброї і легкого озброєння.

Проект Цільового фонду ПЗМ виконуватиметься в чотири етапи протягом 12 років. Добровільні внески, які, за прогнозами, перевищать суму в 25 млн. євро, застосовуватимуться для закупівлі нового обладнання з метою поліпшення можливості України здійснювати демілітаризацію. Україна забезпечуватиме негрошові внески.

Сполучені Штати Америки погодилися взяти на себе роль провідної держави в рамках першого етапу проекту. За оцінками, вартість першого етапу, який продовжиться протягом трьох років, складе 7 млн. євро. США вперше гратимуть роль провідної країни в рамках проекту Цільового фонду ПЗМ НАТО. Окрім США, взяти участь у фінансуванні проекту погодилися Великобританія і Норвегія.

Політика Цільових фондів ПЗМ була введена у вересні 2000 року. Зараз завершено п'ять таких проектів. Цей проект стане другим проектом Цільового фонду ПЗМ в Україні. В рамках першого проекту (2002-2003 рр.) було знищено 400 тис. одиниць протипіхотних мін. В цілому, в рамках проектів Цільового фонду ПЗМ було знищено понад 2 млн. протипіхотних мін в Албанії, Молдові, Таджикистані і Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342