З початку цього року оперативники Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України виявили 678 злочинів, що пов'язані з невиплатою зарплати і за якими порушені кримінальні справи. Це на 5,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року (торік таких злочинів було викрито 643).
Як повідомили ForUm’у в Департаменті Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, до вчинення цих злочинів встановлено причетність 497 службових осіб. 492 таким особам пред’явлено звинувачення у навмисній невиплаті заробітної плати. Кримінальні справи по 524 злочинах цієї категорії вже розслідувано та направлено на розгляд суду. Це результат скоординованої роботи МВС і органів прокуратури, до підслідності якої відноситься цей склад злочину.
Найбільше злочинів, пов'язаних з невиплатою зарплати, викрито у Дніпропетровській, Львівській (по 69), Одеській (47), Запорізькій (37), Хмельницькій (30), Івано-Франківській (28), Кіровоградській та Рівненській (по 24) областях.
Активізація роботи з притягнення до кримінальної відповідальності керівників суб’єктів господарювання, причетних до безпідставної невиплати зарплати, посприяла ефективному застосуванню встановленої новим Кримінальним кодексом України відповідальності за невиплати зарплати (ст. 175), що дало змогу розширити правове поле впливу на усунення негативних чинників у цій сфері.
По кримінальних справах доводиться причетність до їх вчинення посадових осіб «Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» - на Кіровоградщині (заборгованість 1,4 млн. грн.), ЗАТ «Магній» - на Івано-Франківщині (901 тис. грн.), ВАТ «Червоноградське ЛТП» - на Львівщині (672 тис. грн.), ТОВ «Хмельницький завод «Катіон» - на Хмельниччині (3,6 млн. грн.), приватно-орендного підприємства «Присеймів'я» - на Чернігівщині (1,28 млн. грн.) та цілого ряду інших керівників суб’єктів господарювання різних форм власності.
Питання декриміналізації сфери соціально-трудових відносин є одним із пріоритетів в роботі Держслужби боротьби з економічною злочинністю, які спільно з органами прокуратури та працівниками Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю Мінпраці та соціальної політики України здійснюють цільові системні перевірки підприємств-боржників. Всього з початку цього року ними проведено перевірки 4152 підприємств, де була заборгованість з виплати зарплати. За їх результатами складено і передано до судів 3824 адміністративних матеріалів, по 63,3% з яких судами вже винесені рішення. Сума накладених судами на керівників-порушників штрафів перевищила 754 тис. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом