Законопроект, який дозволить приватизовувати деякі пам'ятники архітектури, розробляється в Кабінеті Міністрів.
Наразі схвалений документ має бути узгодженим регіональними структурами. Про це повідомив Міністр будівництва, архітектури і житлово-комунального господарства Павло Качур на підсумковій прес-конференції, присвяченій річниці створення Міністерства.
Міністр стверджує, що сама держава не в змозі впоратися з 16 тисячами пам'яток архітектури, які знаходяться в державному реєстрі. Він нагадав, що цього року прямих субвенцій на утримання пам'яток архітектури було виділено 25 млн., додаткових субвенцій, які були направлені в регіони, - 30-32 млн, передає «ЛІГА».
Згідно з законопроектом, державі в утриманні пам'яток архітектури має допомогти приватний капітал. При залученні коштів приватних інвесторів до кожної пам'ятки буде сформульований перелік обмежень у її використанні та умови утримання. За словами П.Качура, саме ці умови стануть гарантією збереження пам'яток архітектури. "Тобто, власник не зможе цей пам'ятник використовувати так, як він захоче", - підкреслив він.
Міністр також підкреслив, що це використовується в світовій практиці, зокрема, європейськими країнами. Качур уточнив, що критерії, за якими визначатимуться пам'ятки, до збереження яких не може бути залучений приватний капітал, будуть наступними: їх значущість для держави і історична цінність, пам'яти, в яких розміщені бюджетні установи, пам'ятники, які є цілісними майновими комплексами, що використовуються в громадських цілях.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом