НАТО закликає Україну до продовження ключових реформ, якщо вона хоче приєднатися до Північноатлантичного Альянсу.

Про це говориться у фінальному комюніке сьогоднішнього засідання міністрів оборони країн-членів НАТО, повідомляє «УНІАН».

“Ми закликаємо Україну продовжувати демонструвати конкретний і поступовий прогрес і шляхом здійснення ключових реформ зробити можливою реалізацію свого прагнення взяти участь в Плані дій щодо членства”, наголошується в комюніке.

В документі також наголошується, що НАТО приділяє особливу увагу своїм відносинам з Україною і підтверджує готовність зробити якомога більш ефективною роботу комісії Україна-НАТО.

Як повідомляв ForUm, раніше президент Парламентської асамблеї НАТО П’єр Леллюш вказав, що заява міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з приводу можливого вступу України в НАТО суперечить угоді між Росією і Альянсом від 1997 року.

"Щодо заяви пана Лаврова, то я не здивований суттю, але наголошую на протиріччі - угода між Росією і НАТО, підписана в травні 1997 року, чітко визнає право кожної європейської країни вибирати собі союзників і організації, в які вступати, а також здійснювати цей вибір цілком суверенно", - заявив президент асамблеї.

Леллюш також висловив думку, що Росія ніяк не могла б перешкодити вступу України в НАТО, не вдаючись до методів часів холодної війни. "Те, що Росії не подобається розширення НАТО на схід, не є новиною ні для Заходу, ні для США. Але не зрозуміло, як би Росія перешкодила вступу України в НАТО, не вдаючись до методів часів холодної війни", - додав він.

Президент ПА НАТО висловив думку, що відновити імперію в межах колишнього СРСР уже неможливо і "геополітичним зрушенням" був би не вступ в НАТО України і Грузії, а спроби відновити імперію в старому форматі.

Як повідомлялося, в середу Лавров заявив, що приєднання до НАТО України і Грузії стане колосальним геополітичним зрушенням, і Росія буде в цій ситуації проводити політику перш за все в своїх інтересах.

Раніше  заступник міністра закордонних справ Володимир Огризко заявив, що зовнішньополітичний курс України на отримання членства в НАТО залишається незмінним.

За словами Огризка, високопосадовці Росії мають право на власну думку і можуть її висловлювати. Водно, зазначив він, українська сторона також має право проводити власну незалежну політику. Заступник міністра нагадав про реакцію Міністерства закордонних справ, «де все чітко сказано». Огризко відзначив, що Україна продовжує той курс, який був визначений українською владою.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

365