Депутати Держдуми Росії в середу прийняли звернення до Верховної Ради, в якому відзначили, що приєднання України до Північноатлантичного альянсу суперечитиме духу Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією від 1997 року, що закріпив стратегічний характер відносин між двома країнами.
Російські парламентарії вважають, що вступ в НАТО України приведе згодом до негативних наслідків для всього комплексу взаємостосунків між двома країнами, пов'язаними родинними зв'язками, загальними духовними цінностями, культурою, спільними інтересами підвищення конкурентоспроможності економік наших держав. Депутати висловили думку, що питання такого плану, не повинні вирішуватися без урахування думки більшості населення країни.
Тема вступу України в НАТО, наголошується в документі, «набула додаткового звучання у зв'язку з протидією населення Автономної республіки Крим проведенню натовських навчань». Депутати Держдуми глибоко стурбовані тим, що в розвитку подій в Криму «позначився новий небезпечний поворот, який серйозно загрожує традиційним відносинам дружби між Росією і Україною», передає «Новий регіон».
Держдума висловлює занепокоєння розвитком подій в Криму. Йдеться, про спроби звинуватити громадян Росії, включаючи депутатів Держдуми, в дестабілізації обстановки в Криму, уточнюють парламентарії. Росія і росіяни, підкреслюється у зверненні, не можуть бути байдужими як до долі Криму, так і до долі братнього українського народу і України в цілому.
Згадавши про «мільйони російських співвітчизниках», які проживають і відпочивають у Криму, російські парламентарії, проте, підтвердили прихильність принципам поваги суверенітету, територіальної цілісності України і всебічної взаємовигідної співпраці з братською Україною в ім'я дружби і процвітання наших держав і народів.
Відзначимо, що звернення російського парламенту було прийняте наступного дня після того, як Верховна Рада Криму оголосила півострів територією без НАТО.
Документ був підготовлений комітетом Держдуми у справах СНД. За нього проголосували 435 депутатів, жодного голосу проти подано не було, лише один парламентарій утримався.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом