Міністри оборони країн-членів НАТО мають намір обговорити в ході засідання комісії Україна-НАТО ситуацію в Криму. Про це у вівторок в Брюсселі в ході брифінгу повідомив помічник генерального секретаря з питань політики безпеки і планування Джон Колстон.
Проте в Альянсі, за його словами, висловлюють співчуття, що дана тема не обговорюватиметься з представниками Росії через відсутність двосторонніх заходів у рамках зустрічі міністрів оборони.
Помічник генсекретаря нагадав, що ці навчання є не натовськими, а національними за участю інших партнерів. "Я думаю, це питання обговорюватиметься", - сказав він, відповідаючи на питання журналістів у зв'язку з ситуацією в Криму.
Разом з тим Колстон висловив співчуття у зв'язку з тим, що в рамках зустрічей міністрів оборони країн не буде проведена рада НАТО-Росія. "Це було б цікаво - поговорити з Росією про військові навчання, які проводяться спільно НАТО з Росією, і в той же час, як ми бачимо, в Україні є протести відносно таких же навчань. Це - інверсна тема", - підкреслив він, передає «Інтерфакс-Україна».
Кажучи про майбутнє засідання комісії «Україна – НАТО», помічник генсека підкреслив, що в НАТО високо оцінюють досягнення, які були виконані Україною на шляху просування до Альянсу. "Міністри оборони НАТО тепло вітатимуть здобутки, досягнуті Україною. Це буде позитивна зустріч", - сказав помічник.
Як раніше повідомлялося, 27 травня до Феодосії прибуло транспортне судно США «Едвантедж», з якого була розвантажена інженерна техніка і будівельні матеріали, призначені для вдосконалення навчально-тренувальної бази Старокримського полігону Військово-Морських сил України. Місцеві жителі і активісти деяких партій блокують порт і санаторій, де розмістилися морські піхотинці США, які повинні підготувати полігон до берегової фази навчань.
У Міністерстві оборони України пояснили, що судно «Едвантедж» - це передовий загін, який готує планові навчання «Сі Бриз-2006». За їх словами, цей захід запланований ще минулого року, тобто про нього має знати місцева влада і керівництво порту. Всього для участі в навчаннях запрошено 40 країн.
Міністр оборони України Анатолій Гриценко висловив упевненість, що 7 червня новообраний парламент схвалить цей документ.
ПСПУ, КПУ, СДПУ(о), Партія регіонів і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова заявили про незаконність присутності іноземних військ на території України, оскільки парламент не дав згоди на проведення міжнародних військових навчань на території України.
Деякі місцеві ради, у тому числі, і Феодосийська міська, оголосили підлеглі їм регіони “територіями без НАТО”.
3 червня Президент України Віктор Ющенко підписав указ, згідно з яким набуло чинності рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про підготовку до проведення багатонаціональних військових навчань "Сі Бриз, - 2006" і "Тугий вузол - 2006". Крім того, Глава держави направив цей законопроект у Верховну Раду для позачергового розгляду як невідкладного.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом