19% українських сімей готові всиновити дитину за умови соціально-психологічної і матеріальної підтримки з боку держави. (Всього в Україні 13,5 млн. сімей.)

Про це свідчать результати Всеукраїнського дослідження громадської думки «Українська приймальна сім'я», які обнародував сьогодні Міністр у справах сім'ї, молоді і спорту Юрій Павленко в ході круглого столу «Наукові дослідження з питань розвитку сімейних форм улаштування дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки».

Як повідомив міністр, 8% українців готові створити приймальну сім'ю, а 6% - дитячий будинок сімейного типу. При цьому в даний час, за словами Павленка, в Україні кількість дитячих будинків сімейного типу збільшилася на 50, а приймальних сімей стало більше на 100.

Презентоване дослідження проводив Державний інститут проблем сім'ї і молоді Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту, повідомили в прес-службі Мінсім’ї.

Основна мета дослідження – визначити найефективніші шляхи розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і позбавлених батьківської турботи.

Павленко в ході круглого столу відзначив про необхідність прийняти в Україні єдиний Закон щодо прямої опіки і турботи, оскільки ті нормативні акти, які існують сьогодні, є неактуальними і вимагають оновлення.

За результатами заходу було ухвалено рішення щодо наукового супроводу реформи опіки і турботи і її науково-методичного забезпечення.

«Переконаний, українці можуть бути активними усиновителями, адже любов до дітей є традицією і особливістю нашого народу. Нам лише потрібно зрозуміти, що необхідно для того, щоб активізувати людей у цьому напрямі. Впевнений, наша наукова робота допоможе розвинути активний процес усиновлення в Україні», - вважає міністр.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

454