Заступник керівника фракції БЮТ, голова парламентського Комітету з питань свободи слова й інформації в 2002 - 2005 рр. Микола Томенко вважає, що у сфері реальної діяльності ЗМІ принаймні дві проблеми залишаються актуальними.
Як повідомили в прес-службі Томенка, зокрема, за його словами, перша проблема стосується необхідності роздержавлення засобів масової інформації. На думку Томенка, післявиборчий парадокс полягає в тому, що всі політичні сили, які критикували заангажованість державних і комунальних ЗМІ, після зміни влади так само продовжують максимально їх використовувати для власної мети за бюджетні кошти. «Найбільш показовою в цій ситуації є історія з ТРК «Київ». Під час виборчої кампанії всі політичні сили критикували цей телеканал, який фінансувався коштами всіх киян, але освітлював діяльність виключно міського голови.
Очевидно, проблема полягає в тому, що треба раз і назавжди визначити, які повинні працювати комунальні медіа, підкреслив він. На його думку, ініціатива щодо цього повинна виходити, перш за все, від трудових колективів журналістів. «Я переконаний, що за таких умов парламентський комітет з питань свободи слова зробить все необхідне для законодавчого забезпечення роздержавлення ЗМІ. У свою чергу місцеві ради підуть на реальні кроки з перетворення комунальних і державних ЗМІ на медіа територіальних общин, а не медіа мерів, голів обласних і районних адміністрацій чи рад», - вважає Томенко, передає «УНІАН».
Другою проблемою українських ЗМІ він бачить те, що для них важливішими є параметри не якості свободи слова, а кількості. «Сьогодні значною мірою вирішено питання з представленням різних точок зору. Але існує проблема якості змістовного вимірювання діяльності засобів масової інформації. Це стосується, передусім, домінування рейтингу над змістом. Самі журналісти повинні зрозуміти, що незалежно від того, працюють вони в державних ЗМІ чи комерційних, вони повинні не тільки забезпечувати рейтинг програмам і надходження грошей від реклами, але і доносити суспільству певні цінності», - вважає Томенко. Тому, на його думку, без розуміння того, що журналісти мають могутній вплив на формування свідомості, створити якісний медіа-простір неможливо. «Так само, як і досягти того стандарту свободи слова, про який вже дуже багато говорили», - підкреслив Томенко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом