Полiтика

Поляки і досі за нас в ЄС – але за умови виконання всіх вступних вимог, – Посол Боднар

Поляки і досі за нас в ЄС – але за умови виконання всіх вступних вимог, – Посол Боднар

Зниження підтримки вступу України до ЄС у Польщі пов’язане з напругою у двосторонніх відносинах, економічними побоюваннями та російською пропагандою, однак цю тенденцію можна змінити через діалог і співпрацю.

Про це заявив Посол України в Польщі Василь Боднар в інтерв’ю «Європейській правді».

Коментуючи останні соцопитування поляків, які чи не вперше показали, що більшість у Польщі проти вступу України до ЄС, Боднар зауважив, що «поляки і досі за нас в ЄС – але за умови виконання всіх вступних вимог».

«Тут ми маємо наратив, який звучить і від уряду, і від опозиції, що Польща пройшла свій шлях перед вступом до ЄС, виконала необхідні умови і тепер точно таку дорогу має пройти Україна», - зазначив посол.

За його словамице надзвичайно «перегріта» тема у Польщі, яка йде ще з 2023 року, коли українське зерно справді створило конкуренцію на польському ринку.

"Відтоді з’явилася і досі діє заборона на ввезення зерна. Так само є питання в інших сферах економічних інтересів - і у сільському господарстві, й у транспорті тощо. Тобто це побоювання конкуренції з українським бізнесом на європейському ринку. Але це побоювання можливо подолати через співпрацю», - переконаний дипломат.

На його думку, падіння підтримки вступу України до ЄС відбулось саме зараз, оскільки на ньому позначаються проблеми у двосторонніх відносинах, війна, що триває, російська пропаганда.

 «Для пересічних поляків питання вступу України в ЄС пов’язане з суспільною думкою щодо України загалом. На додаток від деяких польських політиків лунають заяви про заборону на вступ України до ЄС, про вимогу референдуму і багато інших пропозицій. Але з цією темою можна і треба працювати. А нинішні опитування я вважаю сигналом, що ми не можемо розслаблятися. Що польська підтримка не гарантована наперед», - застеріг посол.

Як повідомляв ForUA, заступник глави МЗС Польщі Ігнацій Нємчицький заявив, що після відкриття другого переговорного кластера в процесі євроінтеграції України Польща має намір захищати свої найбільш чутливі сектори під час переговорів щодо вступу України до Євросоюзу, зокрема в аграрній сфері.

 

 

Автор: Сергій Ваха

Теги: