Німеччина ще зацікавлена у створенні газового консорціуму між Росією, Німеччиною і Україною.
Про це в інтерв'ю газеті «День» від 1 червня 2006 року сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини Дітмар Штюдеманн.
“ Я знаю, що німецька сторона досі зацікавлена в цьому проекті і, зокрема, в плані його реалізації. Стосовно ж України і Росії, я нічого не можу сказати”, - сказав Штюдеманн.
На його думку, проект може відродитися на будь-якій основі. В той же час дипломат зазначив, що зараз ситуація до певної міри змінилася. “Ми хочемо досягти прозорого і орієнтованого на тривалий термін рішення цього питання з тим, щоб можна було говорити про безпеку і стабільність постачання енергоносіїв”, - сказав він, передає «УНІАН».
Як повідомлялося, Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України створений відповідно до домовленостей, зафіксованих у заяві Президентів Росії і України про стратегічну співпрацю в газовій сфері від 9 червня 2002 року, а також угодою між урядом РФ і Кабінетом Міністрів України про стратегічну співпрацю в газовій галузі від 7 жовтня 2002 року. Засновницькі документи про створення товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України» за участю ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» (на паритетних засадах) були підписані 29 жовтня 2002 року. Передбачалася участь у консорціумі і Німеччині.
Для прийняття компромісного рішення в газовій проблемі російська сторона пропонує Україні, зокрема, повернутися до питання про створення повноцінного консорціуму з управління газотранспортною системою України. Голова правління "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Москва піде на компроміс з Києвом тільки після того, як "Газпром" отримає частку в магістральних газопроводах України.
15 грудня міністр палива і енергетики України Іван Плачков заявив, що на сьогодні Україна не розглядає пропозицію Російської Федерації передати українську газотранспортну систему в управління ТОВ "Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України".
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом