Представник фракції Комуністичної партії України Адам Мартинюк вважає, що Київський міський голова Леонід Черновецький може повернутися до парламенту, залишивши посаду мера столиці.
Про це він заявив, виступаючи на засіданні “круглого столу” «Новий парламент і його роль у реформуванні політичної системи України».
Пояснюючи свою думку журналістам, Мартинюк відзначив, що ЦВК відклала розгляд питання про реєстрацію Черновецького народним депутатом на формальних підставах.
«Аргументування Черновецького про судові позови - це просто мотив» для того, щоб подивитися як діяти далі, вважає депутат.
При цьому Мартинюк звернув увагу на те, що Черновецький не міг би посісти посаду мера, якби судові позови не були розглянуті. «Він узяв тайм-аут для роздумів. Я не виключаю, що він може віддати перевагу роботі в парламенті», - вважає депутат. При цьому Мартинюк відзначив, що цим самим Черновецький підводить і політичну силу, за списками якої пройшов до парламенту, оскільки вона тим самим позбавлена одного голосу, передає «УНІАН».
Про це Мартинюк говорив на засіданні “круглого столу”, піднімаючи тему того, що на сьогодні в парламенті залишається три вільні місця народного депутата. Перше місце – це невизначеність Черновецького. Також незареєстрованим ЦВК є представник Партії регіонів Олег Царьов, який претендує на посаду голови Дніпропетровської обласної ради. Третє місце – хоча і зареєстрований ЦВК, але не склав присяги Григорій Омельченко, який не був присутнім на відкритті першої сесії ВР.
Також Мартинюк відзначив, що сьогодні перебільшують роль імперативного мандата, оскільки за діючими положеннями Конституції позбавити депутата повноважень практично неможливо. Політик нагадав, що це стане реально, якщо депутат добровільно вийде з фракції, а якщо його виключать, він залишиться народним депутатом. За словами Мартинюка, сьогодні ходять чутки, що в деяких фракціях у всіх народних депутатів узяли заяви про добровільний вихід з фракції з відкритою датою, але, на його думку, це залишає шанс для будь-якого депутата, оскільки за припинення його повноважень повинні проголосувати 226 депутатів. Він нагадав, що народний депутат четвертого скликання Валентин Зубанов двічі просив парламент припинити його повноваження, але депутати цього не зробили.
Раніше ForUm повідомляв, що Київський міський голова Леонід Черновецький підкреслює неможливість його реєстрації народним депутатом України у зв'язку з оскарженням в судах результатів виборів мера столиці.
Про це йдеться в офіційній заяві Черновецького голові Центральної виборчої комісії Ярославу Давидовичу від 16 травня 2006 року.
У заяві Черновецький зазначає, що обраний народним депутатом України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі від блоку «Наша Україна» (№ 29 у виборчому списку) 26 березня 2006 року, а також обраний Київським міським головою. 20 квітня 2006 р. він був призначений головою Київської міської державної адміністрації.
«Проте, в районних судах міста Києва є позовні заяви з питань оскарження офіційних результатів виборів Київського міського голови 26 березня 2006 р. (копії позовних заяв і постанов судів додаються), окремі групи депутатів Київської міської поради перешкоджають проведенню сесій Київської міської ради, заважають роботі Київського міського голови і Київській міській державній адміністрації, підбурюють своїх колег чинити подібні дії, щоб не допустити виконання мною визначених законом обов'язків і функцій Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації», - наголошується в документі.
«Враховуючи висловлене і те, що я як новообраний народний депутат України маю право на реєстрацію, прошу вищезазначені обставини вважати поважними причинами, які перешкоджають наданню документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації мене народним депутатом України, і встановити термін виконання вимог, передбачених частинами 1 і 2 статті 99 Закону України «Про вибори народних депутатів України», 1 вересня 2006 року», - просить мер Києва.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом