Тарифи на опалення в Харкові можуть зрости до 2 грн. 30 коп. за один кв. метр житла. Як повідомили в прес-службі Харківської облдержадміністрації, такі попередні розрахунки фахівців КП «Харківські теплові мережі», які були проведені у зв'язку з підвищенням цін на природний газ. За прогнозами фахівців, для населених пунктів області опалення може подорожчати від 1,66 до 3,06 грн.

Коментуючи підсумки робочої зустрічі в НАК «Нафтогаз України» керівників обласних підприємств теплоенергетики з керівництвом національної енергетичної компанії, де серед інших розглядалося питання заборгованості харківських підприємств перед НАК, перший заступник голови облдержадміністрації Владимир Бабаєв відзначив, що в Харківській області один з найнижчих показників рівня оплати за газ, спожитий за опалювальний період 2005-2006 р. За словами віце-губернатора, основним боржником є КП «Харківські теплові мережі». На сьогодні сума боргу ХТМ становить 110 млн. грн. Бабаєв відзначив, що до початку опалювального сезону цю суму необхідно погасити. Інакше, відзначив він, область просто не отримає газ. Бабаєв також відзначив, що розплатитися з боргами можна буде тільки за допомогою залучення кредитів, передає «УНІАН».

Підсумком тригодинних переговорів в Києві стало підписання протоколу, в якому відображені питання, пов'язані з погашенням заборгованості.

За інформацією прес-служби Харківської ОДА, великі надії в області покладають на Закон «Про заходи, направлені на забезпечення постійного функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу», зокрема, ті його положення, які торкаються компенсації різниці в тарифах. За словами Бабаєва, підготовлені всі документи, які дозволять претендувати на погашення заборгованості підприємств області за газ в обсязі 400 млн. грн.

«Але це жодною мірою не торкається опалювального сезону 2006-2007, тобто борг в 110 мільйонів. «Харківські теплові мережі» повинні погасити до його початку», - ще раз підкреслив Бабаєв.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

307