Блок "Наша Україна" засуджує популістські кроки Державної Думи РФ щодо статусу Автономної Республіки Крим.
Про це говориться в заяві блоку з приводу рішення Держдуми від 26 травня ініціювати запит до уряду РФ щодо можливості приєднання Криму до Російської Федерації (згідно з Кучук-Кайнарджийською угодою 1774 року).
“Наша Україна” заявляє, що “найвищому законодавчому органу Росії не личить ухвалення політичних рішень на грунті історичних подій двохсотп'ятдесятилітньої давності. Ми переконані, що сучасні міжнародні відносини не повинні будуватися відповідно до угод епохи Просвітництва, або інших епох, а враховувати політичні реалії сьогодення”, наголошується в заяві, повідомляє «УНІАН».
“Нашоукраїнци” також нагадують російським депутатам, що Кучук-Кайнарджийський договір 1774 року був укладений між Російською імперією і Оттоманською Портою – двома неіснуючими сьогодні державами. Тому, за словами авторів заяви, “подібні “інтерпретації” окремих російських політиків можуть спровокувати радикальні українські політичні сили до аналогічних кроків: наприклад приєднання до України всіх земель Київської Русі (включаючи Москву і Кубань)”.
“Наша Україна” переконана, що міжнародні відносини повинні здійснюватися на основі загальновизнаного принципу суверенності і недоторканності територіальної цілісності всіх сучасних країн. “Ми виступаємо за розвиток дружніх і партнерських відносин між Росією і Україною, зокрема продовження процесу делімітації кордонів, на цій основі”, наголошується в заяві.
“Наша Україна” засуджує практику “історичних маніпуляцій” і вважає, що вона не тільки згубно впливає на українсько-російські взаємовідносини, але і виставляє діяльність депутатів Державної Думи в неналежному світлі.
Як раніше повідомляв ForUm, Державна Дума Російської Федерації має намір запитати в уряді РФ інформацію про заходи з повернення АРК Крим до складу Росії. Відповідне протокольне доручення думським комітетам у міжнародних справах та у справах СНД підтримали сьогодні депутати Держдуми.
В дорученні наголошується, що в 2007 р. закінчується двосторонній договір з Україною про визнання її Росією в існуючих межах. У зв'язку з цим, відзначають депутати, до 30 листопада 2006 р. необхідно заявити про непродовження даного договору і повернення Криму до складу РФ відповідно до Кучук-Кайнарджийського договору від 1774 р.
Згідно з умовами цього договору між Російською і Османською імперіями, Крим був визнаний "вільним і абсолютно незалежним від всякої сторонньої влади". До Росії відходили ділянки Азовського узбережжя, а також фортеці Керч і Ені-Кале, територія між Дніпром і Бугом. Що стосується двостороннього договору з Росією, то його перегляд небезпечний для самої ж Росії рядом великих міжнародних неприємностей, у тому числі – виключенням з Великої вісімки, стверджують експерти.
19 лютого 1954 р. Крим рішенням президії Верховної Ради СРСР був переданий до складу України. Історики вважають, що це рішення було продиктовано не фантазіями першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова, а неможливістю відродження півострова після виселення кримських татар. Після їх депортації на півострові залишилося 400 тис. мешканців, чого було замало для стабілізації економічної і соціальної обстановки в Криму. Крім того рішення про передачу Криму було підтримано одноголосно всім складом президії ВР СРСР.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом