Президент України Віктор Ющенко взяв участь в урочистому засіданні, присвяченому 15-річчю Національного банку України і Дню банківських працівників.

Як повідомляє прес-служба глави держави, у своєму вітальному слові Ющенко відзначив, що за 15 років існування Національний банк України підтвердив свою зрілість і компетентність у вирішенні завдань із забезпечення стабільності національної грошової одиниці і розбудови і зміцнення банківської системи. «Ми прийшли до часу, коли можемо сказати, що Нацбанк повністю контролює ситуацію на банківському ринку, у нас сформована банківська система», – наголосив він.

Ющенко назвав заслугою Нацбанку і комерційних банків те, що Україна не знає, що таке банківська криза. «Якщо подивитися на історію країн, які нас оточують, ми не знайдемо жодної, яка б не пережила глибокої банківської кризи», – зауважив він, додавши, що за станом на сьогодні цей факт ще не оцінений належним чином, «але це те, що безумовно є в активі фахівців, які представляють банківську систему України і зокрема Нацбанк», повідомляє «УНІАН».

Згадуючи 90-ті роки, коли створювався банківський сектор України, Президент наголосив, що це були роки «дуже низької довіри громадян до банківської системи» і ще більшою була недовіра до ініціативи проведення грошової реформи, яка почалася 10 років тому, коли в обіг була введена національна грошова одиниця – гривня. Їй, яка стабільно працює на економіку, довіряють і тепер, відзначив він.

Проте, за словами Ющенка, десятиріччя тому йшлося перш за все про національну мету: «Ми були – якір. Ми повинні були підняти національний банківський ринок». Період становлення Нацбанку Президент України назвав «колосальною прекрасною історією, внесок в яку зробили тисячі людей, що по праву можна вважати предметом гордості». Він також назвав роки своєї роботи в НБУ «одними з найдорожчих» в особистій кар'єрі.

Ющенко відзначив, що Нацбанк завжди був місцем, «де кристалізувалися здорові державні позиції» і ніколи не було байдужих до національних пріоритетів і національної політики людей. В цьому контексті він згадав «знамениту плеяду людей, які взяли на свої плечі перший тягар становлення НБУ», талановитих банкірів. Серед них Володимира Матвієнка і Вадима Гетьмана, які очолювали цю установу. Говорячи про Гетьмана, глава держави наголосив, що це була «блискуча людина, яка принесла багато нових цінностей не тільки в Центральний банк, але і в банківську систему країни». Пам'ять Вадима Гетьмана присутні вшанували хвилиною мовчання.

Президент також відзначив голову НБУ Володимира Стельмаха як людину, яка прийшла в НБУ в найпотрібніший час і багато років представляє його на високому професійному рівні.

Ющенко висловив подяку всім присутнім. Він наголосив, що завдання як Національного банку України, так і комерційних банків надзвичайно важливі на шляху змін, яким іде наша держава. «Ми розраховуємо, що Нацбанк і надалі буде тим авангардом, форпостом в процесі змін, які чекають нашу країну, у тому числі в бюджетній, фінансовій, банківській сферах», – сказав Президент.

Ющенко вручив державні нагороди працівникам банків і відомим банкірам України. Указ Президента про їх нагородження зачитав голова Секретаріату Президента України Олег Рибачук.

В заході також взяли участь Київський міський голова Леонід Черновецький, голова НБУ Володимир Стельмах, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Банківський сектор в Україні на сьогодні – це 166 діючих банків, в яких задіяні понад 150 тисяч працівників. Всього в банківській системі працює майже 165 тисяч громадян.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

428