Депутат Державної Думи Росії, директор Інституту країн СНД, глава міжпарламентського комітету з співпраці Федеральних Зборів Росії і Верховної Ради України Костянтин Затулін вважає, що промова Президента України Віктора Ющенка на відкритті першого засідання новообраного парламенту свідчить про поглиблення внутрішнього розколу країни.
"Те, що нас турбує в Росії - це те, що Україна залишається ще глибше розділеною, ніж в 2004 році. На жаль, це було продемонстровано і в промові Гаранта Конституції, Президента України, який визнав необхідним підкреслити, що державність української мови буде забезпечена... але при цьому свою промову пересипав низкою натяків, абсолютно недвозначних, і таких, що дозволяють судити про те, що конфронтація не тільки продовжується, але вона поглиблюватиметься", - заявив Затулін під час прес-конференції в п'ятницю в Києві.
На думку депутата, Президент України «не знайшов жодного слова на захист російської мови", передає «Інтерфакс-Україна».
Затулін відзначив, що Президент розкритикував ідею федералізації країни, хоча заявив про пріоритетну співпрацю з Росією і США, які є федераціями. "Ми б не хотіли, щоб сусідні держави... натомість консолідації поглиблювався б розкол", - сказав російський депутат.
Він висловив думку, що "українську владу хочуть узяти змором". "Я вперше стикаюся з тим, що в Україні владу хочуть узяти змором, оскільки перерва, яка була оголошена під приводом знайомства з ... регламентом і законопроектами - це щось нове в парламентській практиці", - іронічно зазначив директор Інституту країн СНД.
Як повідомляв ForUm, вчора Президент України Віктор Ющенко виступаючи з парламентської трибуни на першому засіданні Верховної Ради нового скликання заявив, що він чекає від Верховної Ради і Кабінету Міністрів України підтримки його законодавчих ініціатив.
Зокрема Ющенко відзначив, що це торкається його ініціатив про створення національного бюро розслідування, введення судової реформи, реформи органів правопорядку і протидії корупції. Крім цього, новий парламент, як орган діючої влади, повинен брати участь у створенні умов для економічного прориву. «Нам потрібна нова філософія економічної політики. Я бачу декілька основних пружин, введення яких в дію може забезпечити нам економічний прорив: нова фіскальна політика, детінізація національної економіки, бездефіцитність державних витрат, обмеження адміністративного втручання в економіку, опора на нові технології, ощадливість в ресурсах і особливо енергетичних, лібералізація базових ціноутворюючих процесів і продовження соціальних реформ. Організація такої філософії дозволить забезпечити щорічне зростання на рівні не нижче 5-7%, а це той мінімум, який необхідний нації для продовження розпочатих соціальних реформ», - відзначив глава держави.
Крім того, він закликав новий парламент сприяти зміцненню української нації і забезпечити цілісність України. «Це наше спільне завдання», - підкреслив Ющенко.
Вчора на засіданні Верховної Ради за пропозицією представників фракцій БЮТ, СПУ і «Наша Україна» було ухвалене рішення провести наступне засідання
7 червня. За таке рішення проголосувало 240 народних депутата. Рішення цього питання викликало перше протистояння в новому парламенті, оскільки представник Партії регіонів Ярослав Сухий і лідер КПУ Петро Симоненко висловилися проти прийняття такого рішення, проте, не дивлячись на це, така ініціатива «помаранчевих фракцій» була підтримана.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом