Генеральна Прокуратура України відзначає про неефективність роботи місцевих органів влади щодо погашення заборгованості по заробітній платні. Про це заявила сьогодні на брифінгу в Києві заступник Генерального прокурора України Тетяна Корнякова.

«В нас є органи, які повинні це контролювати, це - органи праці і соціального захисту населення, є їхні інспектори, створені в місцевих державних адміністраціях, так звані, комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти погашення заборгованості по зарплаті, які повинні вживати заходи адміністративного впливу до керівників, винних у виникненні заборгованості. Але, на превеликий жаль, ці комісії працюють дуже погано, або взагалі не працюють», - сказала вона.

Корнякова відзначила, що за станом на 5 травня заборгованість по виплаті зарплати в Україні складала близько 1 млрд. грн.

При цьому, за результатами перевірок Генпрокуратури, встановлені численні випадки необгрунтованої невиплати зарплати.

Так, під час перевірок встановлено, що керівництво Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислювальних руд замість виплати зарплати витратило 1,5 млн. грн. на придбання алкогольних напоїв, спортивного інвентаря і тому подібне, передає «УНІАН».

За словами Корнякової, після винесеного прокурором області відповідного розпорядження, заборгованість по зарплаті було погашено.

Крім того, є багато випадків, коли зарплата не виплачується під час здійснення процедури банкрутства.

В Дніпропетровській області ВАТ «Криворіжгаз», що знаходиться в процедурі банкрутства, в січні 2006 року заборгувало своїм працівникам 1,6 млн. грн., які вдалося повернути працівникам лише після прокурорського розпорядження.

Загалом, за словами заступника Генпрокурора, цього року за фактами заборгованості по невиплаті зарплати, або її виплати «в конвертах», порушено 433 кримінальні справи, до відповідальності притягнуто 3 тисячі посадовців, а органами прокуратури відшкодовано 280 млн. грн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

308