![Україна депортувала узбеків незаконно](https://for-ua.com/static/images/previews/12/123941-2.jpg)
Голова Державного комітету України у справах національностей і міграції Сергій Рудик вважає, що Україна депортувала громадян Узбекистану з порушенням правових норм.
Таку точку зору Рудик висловив сьогодні на семінарі на тему «Стан і перспективи розвитку міграційної служби України».
«Депортація узбеків була неправильною, і це питання залишається актуальним ось уже чотири місяці. На той момент ніхто не чекав, що депортація відбудеться раніше, ніж закінчиться термін оскарження цього рішення в суді», - зазначив Рудик.
Голова Держкомнацміграції також повідомив, що ряд міжнародних правозахисних організацій звертаються до всіх органів державного управління, а також до Президента з вимогою висловити юридичну оцінку дій української сторони з депортації громадян Узбекистану.
На думку Рудика, порушення правових аспектів процедури депортації стало наслідком відсутності координації дій між Службою безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Державною прикордонною службою і Держкомітетом у справах національностей і міграції, повідомляє «УНІАН».
Голова Держкомнацміграції вважає, що для унеможливлення подібних випадків в майбутньому необхідно створити консультативний орган за участю громадських правозахисних організацій. «Вони могли б надати юридичну допомогу. Зараз ми рухаємося саме в такому напрямку», - констатував він.
Як повідомляв ForUm, 14 лютого Україна депортувала 11 громадян Узбекистану на батьківщину.
За даними СБУ, Україна була вимушена депортувати на батьківщину 11 узбеків, оскільки ті належали до організації, яку ООН визнала терористичною - «Ісламський рух Узбекистану».
13 травня ряд правозахисних організацій заявили, що вимагатимуть від української влади створити незалежну комісію за участю правозахисників для з'ясування обставин депортації з Криму громадян Узбекистану.
За словами координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, правозахисники отримали відповідь на своє звернення про надання юридичного аналізу депортації узбеків від Міністерства юстиції України.
В цій відповіді наголошується, що українська сторона, ухвалюючи рішення про депортацію 11 громадян Узбекистану, які шукали притулку в Україні, не врахувала «загальновідомий характер подій 12-13 травня 2005 року в місті Андижан, наслідком яких була загибель людей внаслідок застосування сили військовими і спецслужбами Узбекистану», крім того Мін‘юст зазначає, що громадянам Узбекистану, які звернулися за отриманням притулку в Україні, не була «надана правова допомога, тобто вони не мали можливості отримати кваліфіковану допомогу адвоката, до них не були допущені представники управління Верховного комісара ООН у справах біженців або правозахисних організацій під час затримання на території Криму.
На переконання правозахисників, ініціаторами цієї депортації, яка, на їхню думку, більше нагадує «екстрадицію», були Служба безпеки України і Державний комітет з питань міграції України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом