Зменшити рівень смертності серед онкохворих і знизити відсоток захворюваності раком - завдання створюваного Національного інституту раку. Над цим проектом тепер працює МОЗ відповідно до Указу Президента. Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.

Як повідомив сьогодні під час прес-конференції, що проходила в Міністерстві, головний онколог МОЗ України Ігор Щепотін, створення такого інституту, що координує всі програми, направлені на боротьбу з цією хворобою, дозволить діагностувати захворювання на ранніх стадіях, що своєю чергою допоможе більш ефективно боротися з цією смертельною хворобою. Такий Інститут, - наголосив Щепотін, - покликаний поліпшити надання професійної медичної допомоги онкохворим завдяки "вдосконаленню функціональної структури онкологічної служби". На його думку, це дуже важливо з огляду на те, що Україна нині на 4-му місці серед країн, що мають найвищі показники захворюваності раком.

Головний онколог МОЗ наголосив, що основними завданнями подібної установи будуть: вироблення стратегії розвитку онкослужби України і основних заходів профілактики, зниження рівня захворюваності раком; координація роботи всіх лікувально-профілактичних установ онкослужби незалежно від їх відомчого підпорядкування; оптимізація використання бюджетних коштів, направлених на боротьбу з раком; вдосконалення стандартів лікування онкохворих на основі аналізу наукових розробок вітчизняних і іноземних фахівців і тому подібне. Не менш важливим завданням Інституту раку буде надання якісної медичної допомоги хворим тільки в установах з відповідним матеріально-технічним і кадровим забезпеченням, зазначив Ігор Щепотін.

Як повідомила на прес-конференції прес-секретар МОЗ Ульяна Лозан, середньострокова перспектива створення Національного Інституту раку в Україні – це кінець 2006 - початок наступного року (як юридична структура).

Інститути раку створені і функціонують зокрема у Франції і США. І, за словами головного онколога МОЗ, завдяки їхній роботі в цих країнах захворювання раком "стало в один ряд із захворюваннями, що зустрічаються рідко".

В Україні щорічно реєструється понад 150 тисяч випадків онкологічних захворювань, щорічно майже 90 тисяч онкохворих вмирають. За останніми статистичними даними, 850 тисяч жителів України хворі на рак, тобто кожний 50-й українець - онкохворий. І це тоді, коли 50% всіх онкозахворювань виліковні, відсоток смертності серед хворих протягом року після діагностики залишається високим: він становить 38-40%, а в розвинених країнах цей показник не перевищує 30%. Ситуація в онкології ускладнюється і тим, що медичні онкоустанови, що функціонують в країні, перебувають під егідою різних відомств, і це одна з причин нескоординованості програм попередження і боротьби з онкозахворюваннями.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

667