На Чорнобильській АЕС відновили електропостачання, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Сьогодні завдяки неймовірним зусиллям фахівців НЕК «Укренерго», наших атомників та електриків вдалося повернути електропостачання на ЧАЕС, захоплену російськими окупантами. Наші українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи, що загрожувала всій Європі», - написав він.

Тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, не від резервного живлення, додав міністр.

Він підкреслив, що ЧАЕС – «це об’єкт української енергетики, і нам не потрібна жодна допомога зі сторони будь-кого для забезпечення чи відновлення електропостачання на наші об'єкти».

«Так, наші енергетики дійсно герої, але самими подвигами неможливо забезпечити ядерну безпеку в умовах військової агресії.

Тому я ще раз звертаюся до наших міжнародних партнерів, Єврокомісії, МАГАТЕ, ООН, ОБСЄ: допоможіть нам захистити ядерні об’єкти! Зараз вкрай необхідно змусити ворога залишити АЕС та встановити 30-кілометрову демілітаризовану зону навколо об’єктів атомної енергетики України», - додав Галущенко.

В Енергоатомі повідомили, що українські фахівці НЕК «Укренерго» завершили ремонтні роботи на лінії 330 кВ Лісна - ЧАЕС та поновили електропостачання Чорнобильської АЕС і м. Славутич.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

143