Рішенням Голосіївського районного суду м. Києва винесено обвинувальний вирок стосовно столичного мешканця, який був затриманий співробітниками Служби безпеки України за незаконне виготовлення, встановлення та використання технічного пристрою, призначеного для негласного протиправного прослуховування. Про це ForUm’у повідомили у прес-центрі СБ України.
Сам пристрій було вилучено співробітниками Департаменту контррозвідки СБ України у жовтні минулого року. Під час здійснення оперативно-розшукових заходів підрозділом спецслужби, котрий займається притидією незаконному отриманню інформації, було здобуто дані щодо можливого функціонування несанкціонованого передавача акустичної інформації в одній з комерційних структур у передмісті Києва.
У процесі подальшої роботи з’ясувалося, що мікро-передавач був встановлений у фірмі на замовлення бізнесменів-конкурентів. Пристрій виготовив з готових деталей і встановив керівник іншого приватного підприємства. До речі, фірма, яка йому належала реалізовувала електронне обладнання для захисту бізнесу.
Радіопередавач був замаскований під шматок звичайного гофрованого картону для пакувальних коробок і покладений під диван у приміщенні, де відбувалися ділові переговори.
Експерти засвідчили саморобне виготовлення цієї закладки, яка може використовуватися для негласного отримання інформації. У діях затриманого були встановлені ознаки складу злочину, передбаченого ст. 182 Кримінального кодексу України (незаконне збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації). За цією статтею Голосіївським районним судом Києва затриманому призначене покарання у вигляді штрафу.
Контррозвідники СБУ застерігають, що протиправна діяльність у сфері протизаконного обігу та використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації створює передумови до здійснення злочину, відповідальність за який передбачена ст.359 Кримінального кодексу України (незаконне використання спеціальних технічних пристроїв негласного отримання інформації), а також до можливого витоку інформації з обмеженим доступом, що є власністю держави, у результаті чого політичним і економічним інтересам держави може бути завдано збитків. До речі, санкції за цією статтею набагато суворіші - обмеження волі від 4 до 7 років.
Протягом останнього року тільки у Києві спецслужбою припинено функціонування кількох підпільних виробництв підслуховуючих пристроїв, офіційно вилучено десятки „жучків” у комерційних та державних структурах.
Службою безпеки України згідно з компетенцією постійно здійснюються заходи щодо виявлення, документування та запобігання незаконному виробництву, обігу та використанню прослуховуючих засобів. Особи, які здійснювали цю протиправну діяльність, притягнені до кримінальної відповідальності у відповідності до чинного законодавства.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом