Президент Азербайджану Ільхам Алієв назвав «дуже добрими» перспективи енергетичної співпраці України і Азербайджану. Про це він заявив журналістам після завершення двосторонньої зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком сьогодні у Києві.

Відзначивши, що на сьогодні питання енергетичного сектора виходять на перший план і що вони були в центрі уваги під час зустрічі з українським Президентом, Алієв заявив, що Азербайджан зараз стає великим виробником, а відповідно потенційним експортером вуглеводневих ресурсів.

Зокрема, за його словами, у 2007 році Азербайджан планує вийти на рівень видобутку нафти більше 30 млн. тонн, а починаючи з 2008 року – щорічно видобувати по 60 млн. тонн нафти.

Також, за словами Алієва, очікується «дуже великий видобуток газу», що перетворить країну на великого експортера газу.

«Звичайно, ці питання обговорювалися під час зустрічі (з Ющенком), є дуже гарні можливості для взаємовигідної співпраці», - заявив Алієв.

Він відзначив, що Азербайджан добився великих успіхів у диверсифікації енергопостачань з Каспійського регіону. «Зокрема в різні порти Чорного і Середземного морів уже збудовано три трубопроводи і закінчується будівництво великого газопроводу - для транспортування азербайджанського газу в Грузію і Туреччину, а можливо і для подальшого транспортування в європейські країни», - наголосив Алієв.

При цьому він назвав Україну надійним партнером Азербайджану і сказав, що сьогодні питання двосторонньої співпраці у сфері енергетики і нафтогазовому секторі «набувають реальних контурів», повідомляє «УНІАН».

«Ми дуже детально, предметно обговорили ці питання, і я впевнений, що група експертів, яка найближчим часом почне детальне опрацювання, за короткий термін представить нам дуже конкретні економічні параметри майбутніх можливих угод», - заявив Алієв.

Нагадавши, що кілька років тому, «під час кризових ситуацій», Азербайджан уже здійснював поставки нафтопродуктів в Україну, Алієв ще раз наголосив: «Питання постачання нафти на український ринок цілком реальні, вони зараз опрацьовуються, і як тільки буде завершена експертна оцінка, я думаю, ми найближчим часом можемо реально почати працювати в цьому напрямку».

Від себе Ющенко відзначив, що під час зустрічі також йшлося про можливості зміни використання існуючої інфраструктури «на благо нової якості організації тієї або іншої частини енергетичного ринку».

Відзначивши, що в першу чергу йшлося про український енергетичний ринок, Ющенко наголосив: «Я заявив, що у української сторони є висока готовність запропонувати азербайджанській стороні, починаючи від спільних проектів в районі Одеси, терміналу, нафтопроводу «Одеса-Броди», глибоку переробку нафти в Бродах на НПЗ, будівництво якого розглядається».

При цьому він нагадав про підписаний міжнародний меморандум з обсягом фінансування близько 3 млрд. доларів стосовно проекту глибокої переробки, включаючи хімічні компоненти переробки сирої нафти.

Також, за словами Ющенка, на зустрічі йшлося про перспективу реалізації проекту «Броди-Гданськ», зокрема сторони проаналізували готовність Європейського Союзу і Європейського банку реконструкції і розвитку фінансувати цей проект і домовилися про продовження діалогу в частині реалізації цього проекту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

349