За минулу добу в столиці України виникла рекордна за останні дні кількість пожеж – 41.

Разом з тим, зі всієї кількості пожеж вогнебоцям довелось виїжджати 26 разів на гасіння сміття, що горіло на відкритій території поблизу житлових будинків, в металевих контейнерах, які вчасно не вивозяться комунальними службами, а також в підвалах житлових будинків. Горіло сміття навіть в середині житлових будинків в приміщеннях сміттєпроводів, які також не вчасно або взагалі не звільняються від сміття.

Як повідомили ForUm’у у прес-службі головного управління МНС України в місті Києві, найбільше «сміттєвих» пожеж виникло в Солом’янському районі - 10 пожеж, по 4 пожежі зафіксовано в Деснянському, Оболонському та Святошинському районах. Два рази сміття горіло в Дніпровському районі та по одному в Дарницькому та Шевченківському районах столиці.

З початку року в Києві виникло 1669 пожеж з них підрозділи пожежно-рятувальної служби 1112 разів виїжджали на гасіння сміття. Насправді, для гасіння сміття, якщо ж вже було допущено його загорання, в комунальних службах міста існують спеціальні поливомиючі автомобілі, які і повинні ліквідовувати займання сміття, невивезеного своїми ж колегами. Проте, в більшості випадків на гасіння сміття доводиться виїжджати пожежно-рятувальній службі МНС, адже комунальні служби в цьому напрямку майже не спрацьовують. На такі виклики прямує оперативна техніка, на яку можуть у цей час очікувати там, де небезпека загрожує життю людей. Коли в цьому ж районі дійсно трапиться біда, знадобиться допомога, на це місце буде скерований пожежно-рятувальний підрозділ вже з сусіднього району, а це - додатковий час, який може коштувати не лише втратою матеріальних цінностей.

Чомусь працівники ЖЕКів та комунальних служб рахують, що дешевше сміття спалити, а ніж його вивести, а пожежно-рятувальна служба тільки і створена для гасіння сміття. Доречі, виїзди на такі так звані пожежі обходяться державі в чималі кошти. Скажімо виїзд одного пожежного авто на гасіння сміття коштує державі близько 2 тисяч гривень. Нескладні математичні підрахунки говорять про те, що держава з початку року витратила на «сміттєві» пожежі більше двох мільйонів гривень.

Головне управління МНС України в м. Києві знову звертається до усіх комунальних служб міста своєчасно прибирати прилеглу до будинків територію та вивозити сміття.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

309