Міжнародна організація, що створюється на базі ГУАМ, сприятиме вирішенню Придністровського конфлікту, вважає Президент Молдови Володимир Воронін.
Сьогодні в аеропорту «Бориспіль» він сказав журналістам: «Ми думаємо, що таке об'єднання сил цьому сприятиме (врегулювання Придністровського конфлікту), тим паче, що практично три з чотирьох держав (Грузія, Україна, Азербайджан і Молдова), що входять до цієї структури, мають територіальні проблеми. Думаю, ми всі разом повинні шукати консолідований підхід до цієї проблеми», - сказав Воронін, передає «УНІАН».
За його словами, на саміті в Києві Молдова має передати головування іншій країні.
Воронін також відзначив, що міжнародна організація на базі ГУАМ продовжуватиме те, що «ми до цього робили, але на інших засадах».
Президент Литви Валдас Адамкус вважає, що створена на базі ГУАМ міжнародна організація ефективно вирішуватиме проблеми регіонів.
Про це він сказав сьогодні журналістам в аеропорту «Бориспіль» після прильоту.
« Я вважаю, що організація буде ефективною, тому що зараз ми створюємо регіональну політичну силу, яка відстоюватиме інтереси регіонів», - сказав президент Литви.
Він підкреслив, що створення цієї міжнародної організації відповідає тому часу, в якому ми живемо.
Президент відзначив, що його присутність на саміті ГУАМ в Києві показує велику підтримку цієї організації з боку Литви.
Відповідаючи на питання про можливе членство Литви в ГУАМ, Адамкус нагадав, що Литва є членом ЄС, проте технічно вже бере участь у ГУАМ.
Як повідомлялося, дводенний саміт відкрився в Києві 22 травня.
Планується, що в ході його роботи буде офіційно оголошено про перетворення ГУАМ в міжнародну організацію «Організація за демократію і розвиток – ГУАМ» з штаб-квартирою в столиці України. Заплановано також підписання статуту організації і Спільної декларації.
У ході Саміту ГУАМ глави держав – учасниць цієї організації - обговорять питання співпраці у сфері енергетики, диверсифікації джерел постачання енергоносіїв, посилення взаємодії з питань врегулювання «заморожених конфліктів», реалізацію рамкової програми ГУАМ-США, а також подальший розвиток галузевої співпраці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом