В Українському союзі промисловців і підприємців вважають, що підкорення Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва Міністерству економіки України суперечить чинному законодавству.

Як повідомили УНІАН в прес-службі УСПП, союз виступив із заявою, де виражає обурення рішенням уряду від 17 травня цього року про підкорення Держкомпідприємництва Мінекономіки України.

В своїй заяві УСПП вимагає відмінити постанову Кабміну, а також перейти від декларативних заяв про розвиток підприємництва до реальних дій.

В заяві згадується, що Держкомпідприємництва створювався як спеціально уповноважений орган, який повинен був забезпечувати контроль за неухильним виконанням вимог регуляторного законодавства, передусім з боку органів виконавської влади. В УСПП вважають, що постанова Кабміну про підкорення Держкомпідприємництва суперечить чинному законодавству України з питань державної регуляторної політики, дозвільної системи, реєстрації і ліцензування у сфері господарювання. Прийняття рішення не супроводжувалося глибоким аналізом і обговоренням, здійснено без попереднього узгодження із зацікавленими органами виконавської влади і розглядом на засіданні відповідного урядового комітету, передає «УНІАН».

На думку промислово-підприємницького співтовариства, “незручний закон” «Про основи державної регуляторної політики в області господарської діяльності» і до цих пір не виконується всіма владними інститутами. В УСПП вважають, що урядовці не хочуть миритися з тим, що вони позбавлені права ухвалювати рішення в режимі “ручного управління”, тому і докладають зусилля щодо зміни статусу єдиного державного органу, що займається питаннями підприємництва.

Особливу стурбованість у ділових колах викликає той факт, що вказане рішення ухвалюється на фоні величезного кола проблем малого і середнього бізнесу. Автори заяви констатують, що система підприємництва працює на «голому ентузіазмі», що не вирішується питання про фінансування його розвитку. Протягом останніх двох років на цілі Національної програми сприяння розвитку підприємництва виділялося всього 1% необхідного об'єму, що складає 1,8 млн. грн. Крім цього, сьогодні існує проект рішення уряду, яким відзначену програму пропонується вилучити з переліку державних цільових програм, що фактично означатиме повне припинення її бюджетного фінансування.

УСПП відзначає, що подальший успішний розвиток підприємництва в Україні знаходиться під великим питанням, оскільки позбавлення Держкомпідприємництва самостійного статусу фактично означатиме повернення до непрозорих механізмів Прийняття рішень органами виконавської влади, зміцнення основ розвитку корупції і утиску підприємницької ініціативи.

Вимагаючи відміни постанови Кабміну від 17 травня 2006 року №683 в частині підкорення Держкомпідприємництва міністру економіки, промисловці і підприємці закликають перейти від декларативних заяв про розвиток підприємництва до реальних дій.

Як повідомлялося, своєю постановою від 17 травня 2006 року №683 Кабінет Міністрів України включив у перелік відомств, діяльність яких прямує і координується Міністерством економіки, Державний комітет з питань регуляторної політики і підприємництва.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

561