Українські правоохоронці посилили боротьбу з порушниками законодавства у сфері захисту інтелектуальної власності. Про це ForUm’y повідомили у ДГЗ МВС України.
На думку міліції, переважна більшість українців, аби зекономити гроші, купують аудіо- та відеопродукцію на ринках та у торгівельних точках. Зважаючи на великий попит на таку продукцію та комп’ютерне програмне забезпечення, ділки намагаються заповнити торгівельну мережу контрафактними товарами. Ігнорування “піратами” авторських прав, а також робота за межами державного контролю дозволяє їм мати багатомільйонні прибутки. Така протиправна діяльність завдає не лише економічних збитків, а ганьбить репутацію нашої країни за кордоном. Окрім цього, тиражувальники неліцензійного товару спотворюють конкурентне середовище, стримують повноцінний розвиток ринкових відносин у цій сфері.
Широке розповсюдження цього виду «бізнесу» змусила законотворців переглянути встановлену міру покарання, яка до травня цього року носила суто адміністративний характер, і встановити більш жорсткі санкції. Так, за порушення прав інтелектуальної власності, незаконне виготовлення, тиражування та розповсюдження контрафактної та фальсифікованої продукції, згідно зі змін у Кримінальному кодексі України, замість штрафів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.
Працівники Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України постійно здійснюють відповідні оперативні заходи та спеціальні операції, спрямовані на захист прав інтелектуальної власності. З 12 травня цього року МВС України проводить цільову оперативно-профілактичну операцію "Інтелект", метою якої є викриття та припинення правопорушень на ринку інтелектуальної власності в усіх регіонах держави. Основна увага приділяється боротьбі з незаконним виробництвом, розповсюдженням і реалізацією „піратської" аудіо- і відеопродукції, компакт-дисків та фальсифікованої продукції з незаконним використанням знаків для товарів і послуг відомих вітчизняних та зарубіжних виробників.
У результаті вжитих заходів лише за перші сім днів операції порушено 61 кримінальну справу, викрито 8 підпільних цехів з виробництва контрафактної та фальсифікованої продукції, притягнуто до адміністративної відповідальності 650 осіб. У правопорушників вилучено 127 тис. примірників контрафактної аудіовізуальної продукції на загальну суму понад 2,4 млн. грн. та фальсифікованої продукції з незаконним використанням товарних знаків загальною вартістю 506 тис. грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом