Сьогодні в Печерськ районний суд м. Києва звернулися представники колишнього керівника Державного управління справами Президента України Ігоря Бакая з позовом проти міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка про захист конституційного права вважатися невинним в скоєнні злочину і права на справедливий суд.
Про це повідомив представник інтересів позивача, член адвокатського об'єднання «Тетерський і партнери» Віталій Тетерський.
За словами Тетерського, підставою для позовної заяви став виступ Луценка на телеканалі "Інтер" третього березня 2006 року, під час якого керівник правоохоронного відомства розказував про скоєння Бакаєм злочинів, які, за словами міністра, завдали Україні мільярдних збитків.
В позовній заяві наголошується, що висунуті проти Бакая звинувачення не були предметом розгляду суду і відповідно його вину не було встановлено правомочним вироком суду. Тетерський відзначив, що в такому разі на Бакая розповсюджується презумпція невинності, повідомляє «УНІАН».
Тетерський також відзначив, що відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, а також статті 62 Конституції України, особа вважається невинною в скоєнні злочину, допоки у встановленому законом порядку не буде доведено протилежне.
«Презумпція невинності гарантує кожному, що ніхто не може бути звинувачений представниками держави в скоєнні злочину, допоки це не буде встановлено компетентним судом на підставі закону. Тому, інформуючи громадськість про хід слідства, на офіційних особах держави лежить обов'язок робити це делікатно і обережно, як цього вимагає презумпція невинності», - наголосив адвокат.
Він додав, що, публічно стверджуючи про скоєння Бакаєм злочинів, Луценко вийшов за рамки закону.
Адвокат вважає, що, перебуваючи в статусі міністра і втілюючи державу, Луценко порушив положення Конституції України і норми Конвенції про захист прав людини і основних свобод.
Тетерський також відзначив, що, на думку Бакая, це порушення вимагає державного втручання - шляхом винесення судового рішення, яким буде визнано факт порушення і застосовано заходи для його недопущення в майбутньому.
Як повідомлялося, Бакай, який перебуває в Росії, навесні минулого року був оголошений Україною в міжнародний розшук. Прокуратурою Києва він звинувачується в скоєнні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), а також ч. 3 ст. 27 (як особа, яка організувала скоєння злочинів або керувала їх підготовкою або скоєнням) Кримінального кодексу України.
16 серпня 2005 року Генеральна прокуратура Російської Федерації у відповідь на клопотання Генеральної прокуратури України офіційно повідомила, що І.БАКАЙ є громадянином Росії і не може бути виданий Україні для притягнення до кримінальної відповідальності і суду.
Виходячи з вимог міжнародних конвенцій та інших міжнародно-правових договорів, кримінальна справа стосовно Бакая в обсязі 100 томів була передана Генеральній прокуратурі Російської Федерації для притягнення до кримінальної відповідальності відповідно до законодавства Росії.
За цією кримінальною справою були виділені матеріали і продовжується досудове слідство стосовно інших посадовців Державного управління справами, які є громадянами України.
3 жовтня 2005 року Генпрокуратура порушила ще одну кримінальну справу стосовно Бакая - за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом