У 2006 році Міністерство закордонних справ України з державного бюджету має сплатити членські внески до бюджетів ООН і інших міжнародних організацій в сумі близько 19,34 млн. дол., повідомили в МЗС.
На 2007 рік МЗС пропонує передбачити близько 14,5 млн. дол., проте в цю суму не входять внески до бюджетів міжнародних організацій, які здійснюються іншими центральними органами виконавчої влади або з позабюджетних джерел.
На початок 2006 року загальна заборгованість України до бюджетів ООН становить 142,067 млн. дол. Борг накопичився через встановлення після розпаду СРСР завищеної ставки внеску для України. Завдяки проведеним переговорам ставка внеску була зменшена з 1,87% в 1994 році до 0,039% (регулярний бюджет) і 0,078% (бюджет миротворчих операцій), де реальна сума розраховується зі знижкою 80% для країн групи I (в яку входить і Україна) з 2004 року, передає «УНІАН».
У МЗС відзначили, що до 2004 року внески України були більші, ніж у багатьох країн Європи, оскільки ця сума розраховувалася від ВВП України в радянський період.
За 2005 рік до бюджетів ООН Україною нараховані внески в розмірі близько 1,04 млн. дол., з яких регулярний бюджет складає близько 700 тис. дол., бюджет миротворчих операцій - близько 273 тис. дол., за міжнародні кримінальні трибунали для колишньої Югославії і Руанди Україні нараховано 67 тис. дол.
Розмір мінімального внеску України до бюджетів ООН в 2006 році для уникнення втрати права голосу становить близько 3,7 млн. дол.
Серед інших міжнародних організацій найбільші щорічні внески платяться в Раду Європи (близько 3,7 млн. дол. США) і Всесвітню організацію охорони здоров'я (близько 2,5 млн. дол.: щорічний внесок і транш за планом реструктуризації заборгованості).
Раніше ForUm повідомляв, що Україна обрана в Раду Організації Об'єднаних Націй з прав людини.
Таємним голосуванням Генеральна Асамблея ООН обирала 47 націй з 63-х. Кожний з кандидатів мав отримати щонайменше 96 голосів.
У групу країн під назвою Східна Європа, окрім України, також ввійшли Чехія, Польща, Румунія, Росія і Азербайджан.
Міжнародна організація Human Rights Watch відзначила, що вибрані Куба, Китай, Саудівська Аравія, Пакистан і Росія не повинні бути в новій Раді, оскільки ці країни самі порушують права людини.
Новий орган ООН замінив комісію з прав людини, яка працювала з 1946 року і до складу якої входили деякі держави, які критикувалися за порушення прав людини, зокрема, Судан, Непал і Сирія. Рада з прав людини ООН збереться на першу сесію 19 червня.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом