Делегація України в Москві бере участь в роботі Першої конференції з питань ВІЛ/СНІД для країн Східної Європи і Центральної Азії.

Як повідомили в прес-службі Міністерства охорони здоров'я України, сьогодні в Москві почала роботу Перша конференція з питань ВІЛ/СНІД для країн Східної Європи і Центральної Азії, в якій беруть участь 1565 представників з 50 країн світу. Це - чиновники, політичні лідери, представники духовенства, міжнародних організацій і академічного сектора.

До складу української делегації, яку очолює перший заступник міністра охорони здоров'я Віктор Весельський, входять представники урядового сектору, люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, неурядові організації, науковці - всього 125 представників, повіломляє «УНІАН».

Під час виступів на пленарному засіданні до учасників звернулися міністр охорони здоров'я і соціального розвитку РФ Михайло Зурабов, Посол Франції з питань ВІЛ/СНІД Мішель Казачкін, член координаційної ради Всеукраїнської мережі ВІЛ-позитивних людей Ірина Борушек, виконавчий директор Програми ООН СНІД Пітер Піот, виконавчий директор Глобального фонду боротьби із СНІДом, туберкульозом і малярією Ричард Фічем.

У своєму виступі Борушек закликала країни наслідувати приклад України, де партнерство неурядових організацій і представників влади має відкритий і конструктивний характер, розвивається уже багато років і приносить результати, коли ВІЛ-позитивні люди обговорюють з керівництвом держави не тільки успіхи, але й проблеми.

Виконавчий директор Програми ООН СНІД Піот в 5-хвилинній промові двічі послався на досвід України. Він визначив Україну як приклад держави, де політичне лідерство і партнерство забезпечено і діє на всіх рівнях. Піот послався на звернення Президента України Віктора Ющенка до нації в Міжнародний день боротьби із СНІДом 1 грудня 2005 року. «В Україні Президент Ющенко сам бере участь в боротьбі із СНІДом. Його виступ минулого року з нагоди Всесвітнього дня СНІДу свідчить про його занепокоєння», - зазначив Піот.

Делегація України провела ряд зустрічей, на яких обговорювалися питання реалізації кредитного проекту Всесвітнього банку і підготовки наступної заявки України в Глобальний фонд боротьби із СНІДом, туберкульозом і малярією.

Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД в Східній Європі професор Ларс Калінгс, виконавчий директор програми ООН СНІД Піот, Посол Франції з питань ВІЛ/СНІД Казачкін під час окремих зустрічей ще раз підтвердили, що Україна на сьогодні залишається модельною країною в питаннях координації зусиль громадянського суспільства, урядових структур і людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, направлених на організацію запобігання епідемії.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

473