Державна прикордонна служба України заявляє, що інженерне облаштування кордонів здійснюється для протидії злочинності і не є відмежуванням від сусідніх держав.
Про це говориться в заяві для засобів масової інформації щодо комплексних заходів про облаштування державного кордону України, переданій Відділом з питань взаємодії зі ЗМІ і зв'язків з громадськістю Державної прикордонної служби України.
У зв'язку з появою в засобах масової інформації публікацій, які не об’єктивно висвітлюють заходи Державної прикордонної служби України щодо посилення охорони кордонів, Держприкордонслужба вважає за необхідне заявити наступне:
всі заходи на державному кордоні Держприкордонслужба здійснює відповідно до Законів «Про державний кордон України» і «Про Державну прикордонну службу України». При цьому головною метою є створення належних умов для перетину державного кордону. Так, спільно з іншими контролюючими органами, місцевими органами виконавчої влади запроваджена процедура спрощення пропуску осіб і транспортних засобів. Робиться все можливе, щоб люди не відчували дискомфорту під час перетину кордону. Свідченням цього є підписання 21 квітня 2006 року в Москві Угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних районів України і Російської Федерації, згідно з якою передбачається створення понад 140 місцевих пунктів пропуску, передає «УНІАН».
З другого боку, Державна прикордонна служба України продовжує вживати системних заходів з метою запобігання протиправної діяльності на кордоні. Інженерне облаштування кордону, в першу чергу на недемаркованих ділянках, передбачає встановлення інформаційних покажчиків щодо проходження лінії державного кордону, позначення на місцевості кордонів прикордонних контрольованих районів і прикордонної смуги; здійснення комплексного контролю за дотриманням режиму державного кордону шляхом розробки смуги контрольно-сліду; знищення об'їзних доріг, які не ввійшли до державного реєстру; створення інженерних перешкод на потенційно небезпечних напрямах руху порушників кордону. Заходи щодо інженерного облаштування не є відмежуванням від сусідів, як це дехто намагається потрактувати. Вони проводяться по всьому периметру кордону і з попереднім повідомленням прикордонних відомств суміжних країн.
Інженерне облаштування державного кордону здійснюється в комплексі з втіленням нової моделі охорони, яка базується на технічному переоснащені прикордонного відомства, зростанні мобільності підрозділів охорони кордону, якісному розширенні оперативної складової.
Безперечно, масштабність заходів, які проводить Державна прикордонна служба України, викликає опір організованих злочинних груп. У зв'язку з цим з'являються заяви, в яких перекручуються факти, робляться спроби дискредитації діяльності прикордонників.
Державна прикордонна служба України заявляє, що інженерне облаштування кордону є елементом комплексних послідовних заходів протидії організованої злочинності на кордоні. Інженерні і інші роботи проводяться в межах правового поля.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом