За станом на 12 травня у Хмельницькій області посіяно 523 тис. га яровини, або 85% від прогнозованих обсягів, що на 34 тис. га більше ніж було посіяне на цей період минулого року.
Про це розповів під час засідання колегії начальник Головного управління агропромислового комплексу Хмельницької облдержадміністрації Володимир Галіщук.
Зокрема, яровими зерновими культурами засівають 286 тис. га, що на 41 тис. га більше, а цукрового буряка - 50 тис. га, що на 8 тис. га більше, ніж минулого року.
Він відзначив, що з середини квітня, з настанням сприятливих погодних умов, аграрії Хмельницької області розпочали весняно-польові роботи.
Проте, за словами першого заступника начальника Головного управління АПК Юрія Кучерявого, засіяні цього року площі становлять 76% від кількості наявної ріллі. У 2006 році в області площі невикористаної в рослинництві землі досягатимуть 296 тис. га, а це означає, що кожний четвертий гектар не працюватиме на урожай і валовий збір.
Своєчасне проведення комплексу весняно-польових робіт і відповідного догляду за посівами дають підстави чекати на урожай в усіх категоріях господарств понад 1,3 млн. тонн зерна і майже 1,3 млн. тонн цукрового буряка. Для проведення підживлення і для посіву всіх ярових культур агроформування області придбали 68 тис. тонн мінеральних добрив і понад 203 тонни хімічних засобів захисту рослин, повідомив Кучерявий, передає «УНІАН».
Тим часом, однієї з головних проблем агропромислового комплексу області, за словами Галіщука, залишається оновлення машинно-тракторного парку. Для зменшення фінансового навантаження сільгосптоваровиробників цього року в обласному бюджеті передбачена 20-відсоткова компенсація вартості окремих сільськогосподарських машин. На цю мету в поточному році виділяється 1 мільйон гривень, 30% вже з цієї суми використані за призначенням. Державним бюджетом на 2006 рік передбачена 30-процентна компенсація вартості складної сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва в обсязі 1 млн. 235 тис. гривень.
До початку заготівки кормів і збору зернових культур на поля необхідно вивести 1000 кормо- і 2800 зернозбиральних комбайнів і інших сільгоспмашин.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом