![Росія блокує українські ініціативи](https://for-ua.com/static/images/previews/12/121041-2.jpg)
Україна вивчає економічну доцільність свого перебування в Співдружності незалежних Держав, не піднімаючи питання про вихід з цієї організації.
Про це заявив на прес-конференції у Чернівцях речник МЗС України Василь Філіпчук, який перебуває на Буковині з робочим візитом.
„Ніхто з офіційних представників України ніяких заяв про вихід з СНД не робив і не робить” , - сказав він.
У той же час Філіпчук підтвердив, що Україна стурбована тим, що „всі п'ять її ініціатив, запропонованих Президентом держави під час саміту СНД у Казані в серпні 2005 року, були заблоковані”. „Коли ми ставимо питання про створення зони вільної торгівлі – з боку росіян іде відверте блокування цієї роботи”, - додав він, передає «УНІАН».
За словами Філіпчука „фактом залишається те, що в 1994 році всі країни СНД ратифікували угоду про зону вільної торгівлі, окрім Росії. І коли Україна обговорює майбутнє СНД – пріоритетом №1 ставить створення зони вільної торгівлі без виключень і обмежень. Якщо це буде зроблено, ми вважаємо, що у СНД є майбутнє, а якщо й далі, як ці 12 років робота блокуватиметься, то дуже важко знайти аргументи, щоб продовжувати перебувати в організації, яка не вирішує головного питання, яке було узгоджене главами держав на порядку денному”.
„Саме тому, - підкреслив Філіпчук, - ми вивчаємо, наскільки зараз співвідносяться ті внески до бюджету секретаріату СНД, тих плюсів, які одержуємо від них, і ті мінуси, які маємо в результаті бездіяльності або недостатньо ефективної роботи СНД”.
Речник МЗС також відзначив, що на сьогодні Україна, будучи в СНД, стикається з проблемами як в економічній, так і соціальній площинах. Серед прикладів Філіпчук назвав угоди, які торкаються виплат пенсій громадянам країн СНД, які працювали в одній країні, а живуть в іншій. „Ми аналізуємо, наскільки ці угоди працюють. Якщо ні - тоді виникає питання, навіщо платити щорічно мільйони гривень членських внесків і не бачити результатів?”, - відзначив речник МЗС України.
„Ми заявляли і продовжуємо заявляти, що аналізуємо ефективність функціонування і роботи СНД, вивчаємо, наскільки наше перебування там виправдане і лише після того можемо звести баланс наших витрат і прибутків. Тоді ухвалюватимемо рішення, але про вихід питання не ставиться”, - додав Філіпчук.
Як повідомлялося, 4 травня в Москві перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що офіційний Київ вважає, що СНД все більше втрачає свою привабливість.
5 травня радник глави держави – керівник Головної служби зовнішньої політики Костянтин Тимошенко повідомив, що в Секретаріаті Президента розглядається питання про вихід України з СНД.
11 травня міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що питання виходу України з СНД на сьогодні не розглядається. За його словами, зараз проводяться відповідні консультації. “Україна прагне конструктивно брати участь у діяльності СНД, але, на жаль, українські ініціативи, які мають дуже велике значення для громадян, в першу чергу, країн СНД не зустрічає підтримки”, - відзначив міністр. В той же час Тарасюк підкреслив, що на прикладі ініціатив української сторони “видно неефективність СНД як інституту”.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом