Міністерство економіки України ініціювало створення координаційної ради з державних закупівель при Кабінеті Міністрів України. Про це повідомив член Ради з питань зовнішньоекономічної діяльності при Кабміні, керівник Всеукраїнської програми розвитку громадянського суспільства Владимир Волков.
За його словами, ініціатива створення цього органу була внесена Мінекономіки на засіданні уряду 27 квітня. Передбачається, що координаційну раду очолить міністр економіки Арсеній Яценюк, його заступниками стануть представники Рахункової палати України і СБУ. До складу ради ввійдуть представники Мінекономіки, а також ініціативна група підприємців і юристів, що «мають своє бачення цього процесу (ситуації у сфері держзакупівель – ред.)».
Волков повідомив, що наразі документація про реєстрацію органу узгоджується Мін’юстом.
Волков відзначив, що цей орган покликаний дати оцінку ситуації, що склалася, у сфері держзакупівель, а також виступить з ініціативами зміни існуючого законодавства в цій сфері.
«Це буде перший реальний механізм, який дасть можливість поставити під сумнів непорушність пропонованих процесів Тендерною палатою», - сказав Волков, передає «УНІАН».
Закон «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» й інших законодавчих актів України» ВР прийняла 15 грудня 2005 року. Цим законом, зокрема, вводиться принцип громадського контролю за держзакупівлями, уточнюються окремі процедурні питання стосовно порядку розкриття тендерних пропозицій.
У січні 2006 року Президент України ветував цей закон. На думку Президента, низка його положень не відповідають Конституції України, Бюджетному кодексу України, Законам України «Про Антимонопольний комітет України» і «Про Рахункову палату».
21 лютого Верховна Рада подолала вето на Закон «Про внесення змін до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» - «за» проголосували 314 народних депутатів з 404, зареєстрованих у залі
10 березня Ющенко його підписав. 17 березня закон набув чинності.
У той же час, у зв'язку зі вступом до дії змін у закон про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, Міністерство економіки України прогнозує погіршення макроекономічних показників, навіть розвиток інфляційних процесів. Мінекономіки вважає, що зміни в законодавство про держзакупівлі може привести до дестабілізації роботи державних суб'єктів господарювання, оскільки поширює на них тендерні процедури.
Проте, 21 квітня віце-президент Тендерної палати Антон Яценко заявив, що критика нової редакції закону про держзакупівлі пов'язана з небажанням урядовців відмовлятися від практики «відкатів». За його словами, новий закон значно посилив проведення тендерних процедур по закупівлі товарів і послуг державними підприємствами, чим припинив можливість зловживань щодо вибору постачальників. «Йдеться про те, що новий закон перекрив схему конвертації відмивання державних коштів. І ми в палаті (Тендерна – ред.) з усією відповідальністю хочемо відзначити, що саме через це зараз іде істерія і кричать: відмініть закон. Перекриті потоки», - заявив Яценко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом