Президент України Віктор Ющенко доручив Національній раді з питань державного управління і місцевого самоврядування впродовж місяця доопрацював Концепцію реформування державного управління і місцевого самоврядування.

Як повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України, про це глава держави заявив, підсумовуючи перше, ініційоване ним засідання нової структури.

Під час розмови члени Нацради відзначили, що реформування органів влади – один з головних чинників забезпечення гідного життя громадян України.

«Проведення такої реформи – це найболючіша проблема, яка стосується кожного громадянина і, тим більше, представників влади. Якщо ми «вмонтовані» в ефективну систему влади, то, відповідно, і справа рухається, але якщо ця система абсурдна, то тоді навіть напружена праця не дасть ніякого результату», – сказав заступник глави Секретаріату Президента Анатолій Матвієнко, критично оцінивши діючу модель держуправління.

За словами Матвієнка, реформа повинна базуватися на таких концептуальних підходах. Перший крок – виробити загальне бачення системи суб'єктів влади. Наступний крок – розробка прозорих механізмів взаємодії між різними рівнями і гілками влади. «При цьому головне – розуміння того, що джерелом влади є народ», – сказав він, передає «УНІАН».

Заступник глави Секретаріату також відзначив позицію Президента, що до розробки реформи слід залучати політичні сили. «Президент сьогодні сказав, що без політичної волі не може бути резону. Політична складова сьогодні відсутня, тому потрібно залучити і політичні сили, і ми будемо готувати такі звернення до політичних сил», – сказав Матвієнко. «Тобто політична еліта, особливо та, яка представляє парламент, повинна бути сюди залучена», – додав він.

Такої ж думки дотримується і новообраний секретар Нацради Ігор Коліушко. «Національна Рада тісно співпрацюватиме з урядом і парламентом, оскільки реформування публічної адміністрації має велике значення для всієї країни загалом. Рішення Нацради повинна запроваджувати в життя Верховна Рада, саме тому на засідання були запрошені представники політичних сил, які перемогли на виборах до парламенту», – сказав він.

На думку голови ради НСНУ Романа Безсмертного, роль новоствореного органу у зв'язку з незавершеністю конституційної реформи полягає в тому, щоб об'єднати інтелектуальний потенціал і підкріпити виконавчі дії уряду в цьому напрямі – аналітичні напрацювання, законопроекти і тому подібне.

Першим етапом давно наспілої реформи повинні стати зміни в законодавстві вже цього року, які дозволять, починаючи з 2007 року, удосконалити систему місцевих бюджетів, переконаний Безсмертний. До 2008 року також слід провести фіскальну і соціальну реформи, вважає він.

На переконання Безсмертного, завершити реформу можна буде в 2009–2010 роках. «Тому що на сьогоднішній день відомо все, що потрібно зробити. Воно розроблено у вигляді законопроектів, концепції».

Оцінюючи перше засідання Ради, Безсмертний сказав: «Дискусія була дуже наочна, професійна. Дуже шкода, що частина політичних сил на неї так мляво зреагувала».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

324