Директор Центру інформації і документації НАТО в Україні Мішель Дюре впевнений, що система колективної безпеки НАТО має велике майбутнє. Про це він сказав, відповідаючи на запитання про перспективи альянсу після реформування.

«Ми вже трансформували стару систему НАТО, створену для захисту від Радянського Союзу. Раніше НАТО була системою колективної оборони, а сьогодні ми знаходимося в процесі трансформації в систему колективної безпеки, а це набагато більше, оскільки охоплює економіку, політику, екологію, науку й інші області життя», - сказав Дюре.

Він також відзначив, що альянс розширився на 10 країн, колишніх представників соціалістичного табору. Також зараз довелося адаптуватися до нових умов роботи і загроз, які стали реальними після терактів у Нью-Йорку. «Саме через загрозу тероризму для мешканців всієї світової спільноти НАТО сьогодні розширяється і покращує свою систему командування, систему політичних консультацій», - підкреслив представник альянсу.

За його словами, альянс розвиває «Стамбульську ініціативу» – діалог між НАТО і країнами Близького Сходу, «Середземноморський діалог», який включає діалог з країнами Африки і Близького Сходу – Ізраїль, Йорданія, Марокко, Єгипет, Мавританія.

«Сьогодні НАТО бореться з тероризмом, торгівлею наркотиками, розповсюдженням зброї масового знищення, бореться з наслідками екологічних катастроф і стихійних бід», - сказав Дюре додавши: «Сьогодні НАТО трансформується, хоча, звичайно, при цьому є проблеми, і вони торкаються реформи Натовських Збройних сил і їх використовування. Наприклад, НАТО не має стратегічної авіації для перекидання своїх військ на великі відстані. Тому завдяки плідній співпраці з Україною і РФ для цієї мети використовуються транспортні літаки Ан», передає «УНІАН».

«Очевидно, що 16 років тому ніхто не міг зробити прогноз того, як за цей час зміниться світ, і зараз розвиток Альянсу на 10 років також ніхто не може прогнозувати» відзначив Дюре.

«Я переконаний, що НАТО є успішною організацією, яка може довести свою необхідність. НАТО - єдина організація, яка підтримує діалог у сфері безпеки між Європою, США і Канадою. Має діалог з країнами Близького Сходу, північної Африки, а також з Японією і Австралією. Сьогодні також є зацікавленість Китаю почати політичний діалог з Альянсом», - додав він.

«Все це означає, що Натовська система колективної безпеки має великий потенціал. НАТО має майбутнє, і це зовсім не мертва організація, як говорять деякі політики», - підкреслив представник НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

621