У 2006 році для навчання у вищих військових навчальних закладах України планується прийняти близько 900 осіб. Як повідомили ForUm’y в прес-службі Міноборони, такі дані сьогодні, 11 травня під час представлення чергового розділу «Білої книги - 2005» навів директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України генерал-майор Микола Науменко.
За його словами, разом з тим протягом червня 2006 року відбудеться випуск близько 2.500 курсантів вищих військових навчальних закладів, більшість з яких буде направлена для проходження військової служби на первинних офіцерських посадах.
Характеризуючи таке скорочення кількості майбутніх курсантів, генерал-майор Микола Науменко підкреслив, що воно відбувається в рамках удосконалення системи військової освіти та приведення її у відповідність до нових завдань і структури Збройних Сил України.
«Зараз у системі військової освіти працює і навчається майже 23 тисячі осіб, що є обтяжливим для оборонного відомства. Уточнення завдань Збройних Сил, скорочення їх чисельності та зміна структури зумовлюють скорочення потреби у військових фахівцях і вимагають змін у їх підготовці та спеціалізації», - сказав він.
Генерал-майор Науменко наголосив, що цього року на базі Яворівського полігону буде проведено зовнішнє оцінювання загальноосвітнього рівня та професійної придатності для проходження військової служби у Збройних Силах кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах.
Він також зазначив, що для Сухопутних військ основна кількість спеціалістів готуватиметься на базі Львівського військового інституту Національного університету «Львівська політехніка».
«На сьогоднішній день у Львівському військовому інституті створена матеріально-технічна база із залученням найновіших зразків техніки та озброєння, які перебувають на озброєнні Сухопутних військ ЗС України», - повідомив генерал-майор Науменко.
Директор Департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України поінформував присутніх, що в розпорядженні Львівського військового інституту знаходяться також потужні тренажери за зразками автомобільної та броньованої техніки.
Говорячи про вирішення питання щодо комплектування професорсько-викладацького складу навчального закладу, генерал-майор Микола Науменко зауважив, що його також вдалося вирішити без особливих труднощів. За його словами, значну частину з майже половини викладачів військового інституту (саме стільки у військовому ВНЗ має бути фахівців з військ) склали військовослужбовці Західного оперативного командування, які мають чималий досвід служби у частинах Сухопутних військ ЗС України. Крім того, торік до Львівського військового інституту було направлено фахівців, які закінчили ад’юнктуру Національної академії оборони України.
«З сьогоднішнього дня у Львівському військовому інституті працює Експертна комісія Державної акредитаційної комісії України і у червні до ДАКу будуть подані документи з метою отримання ліцензії на здійснення викладацької діяльності за всіма спеціальностями Сухопутних військ саме у Львові», - зазначив генерал-майор Микола Науменко.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом