Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про Основні напрямки вдосконалення системи соціальних виплат населенню», який має на меті підвищити ефективність надання соціально уразливим верствам населення державної підтримки і поліпшити соціальне обслуговування громадян. Текст указу розміщений на офіційному сайті Президента.
Указом Кабінету Міністрів України у двомісячний термін доручено затвердити заходи з реалізації Основних напрямків вдосконалення системи соціальних виплат населенню і їх фінансового забезпечення.
В «Загальних положеннях» до Основних напрямків серед іншого наголошується, що рівень бідності населення в Україні, найперше серед сімей з дітьми, сімей, в яких є непрацездатні або непрацюючі особи працездатного віку, свідчить про недостатню ефективність існуючої системи державної підтримки соціально уразливих верств населення і що існуючі підходи до оцінки рівня бідності вимагають вдосконалення. Також наголошується, що процедура призначення окремих видів державної соціальної допомоги є невиправдано складною, а рівень обізнаності населення про можливості отримання державної соціальної допомоги є недостатнім.
Тому метою Основних напрямків є удосконалення системи соціальних виплат, направлених на посилення соціального захисту соціально уразливих верств населення, спрощення процедур надання державної соціальної допомоги, повідомляє «УНІАН».
Основними напрямками цієї діяльності повинні бути:
вдосконалення моніторингу системи соціальних виплат;
впорядкування видів державної соціальної допомоги, здійснення заходів з метою посилення адресності соціальної підтримки окремих груп населення з урахуванням матеріального стану і умов проживання сім'ї;
спрощення процедур призначення всіх видів державної соціальної допомоги;
введення нової прогресивної технології прийому громадян в органах праці і соціального захисту населення за принципом «єдиного вікна», що забезпечить їх обслуговування на якісно новому рівні;
удосконалення інституту державних соціальних інспекторів;
модернізація інформаційних і комунікаційних технологій і удосконалення зв'язків з громадськістю;
створення сучасної розгалуженої постійно діючої системи навчання і підвищення кваліфікації працівників органів праці і соціального захисту населення, що сприятиме підвищенню якості обслуговування населення і запровадженню сучасної системи управління персоналом;
введення міжнародного досвіду використання сучасних соціальних технологій і методів роботи, у тому числі розвиток добродійності у сфері надання соціальної допомоги соціально уразливим верствам населення.
В документі йдеться про три етапи реалізації Основних напрямків. Перший (2006 рік – I півріччя 2007 року) передбачає затвердження заходів з реалізації Основних напрямків на центральному і місцевому рівнях, розроблення і ухвалення законів і інших нормативно-правових актів з питань удосконалення системи соціальних виплат населенню. Також передбачається ввести експерименти з реалізації окремих Основних напрямків для визначення найбільш ефективних механізмів надання державної соціальної допомоги (інтеграція програми житлових субсидій в систему державної соціальної допомоги, введення нових методологічних підходів до оцінки рівня бідності).
Другий етап (II півріччя 2007 року – 2008 рік) – широкомасштабне здійснення заходів в системі органів праці і соціального захисту населення (введення єдиної технології прийому громадян, інформування громадськості з питань чинної системи державної соціальної допомоги, технічне переоснащення зазначеної системи, модернізація інформаційних і комунікаційних технологій, перенавчання і атестація персоналу). На цьому етапі здійснюватиметься посилення адресного підходу до надання державної соціальної допомоги, перш за все бідним сім'ям і соціально найбільш уразливим верствам населення;
Третій етап (2009 рік) – завершення формування цілісної системи управління і контролю за наданням соціальних виплат населенню.
Реалізація Основних напрямків здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету і місцевих бюджетів, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Заходи із введення нової прогресивної технології прийому громадян в місцевих органах праці і соціального захисту населення фінансуватимуться за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції і розвитку, наданої відповідно до Закону України «Про ратифікацію Угоди про позику (Проект удосконалення системи соціальної допомоги) між Україною і Міжнародним банком реконструкції і розвитку».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом