До кінця року заплановано завершити роботи з реконструкції і будівництва музею поселень-гігантів в Легедзіно і музею хліба і трипільської цивілізації в Тальному Черкаської області.

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра В’ячеслава Кириленка, про це було заявлено у п'ятницю на засіданні міжвідомчої робочої групи з розроблення концепції популяризації пам'ятників трипільської цивілізації.

Учасники наради також обговорили питання збереження і охорони об'єктів трипільської культури, видання спеціальних науково-популярних і наукових робіт, присвячених цій тематиці, відкриття туристичних маршрутів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Трипільська культура (відома також як культура "Кукутень-Трипілля") - археологічна культура часів неоліту і енеоліту. Назва походить від с. Трипілля Київської області (в іншому варіанті присутня назва румунського села Кукутень), де археолог Вікентій Хвойка вперше в Україні (1898 рік) знайшов і вивчив предмети цієї культури. Її творцями були примітивно-хліборобні племена і племена скотарів, що просунулися з Передньої Азії і рухалися далі з Балкан і Придумав’я на схід. Пам'ятники культури дослідники ділять на три етапи - ранній (4500 - 3500 рр. до н. э.), середній (3500 - 2750 рр. до н. э.) і пізній (2750 - 2000 рр. до н. э.).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

507