Президент України Віктор Ющенко вважає, що за час своєї каденції йому вдасться суттєво наблизити Україну до членства в ЄС і НАТО.
Про це глава держави сказав в інтерв'ю литовському телебаченню сьогодні у Вільнюсі, відповідаючи на запитання про терміни євроатлантичної інтеграції України, повідомляє прес-служба Президента України.
«Для мене буде великою честю вирішити таку задачу», – сказав Ющенко. В той же час він відзначив, що така інтеграція є викликом не тільки для Президента, але і для всієї політичної еліти країни, у тому числі для уряду і парламенту. «На сьогодні немає більш гідного виклику для нашої еліти», – відзначив Ющенко, передає «УНІАН».
Також, відповідаючи на запитання журналістів, Президент відзначив, що не виключає, що на наступному саміті НАТО в Ризі Україна отримає сигнал про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО.
Як повідомлялося, саміт Альянсу в Ризі повинен відбутися в листопаді цього року.
Раніше у Вільнюсі Ющенко заявив, що рішення про вступ України до НАТО ухвалюватиметься на загальнонаціональному референдумі, але тоді, коли це питання буде актуальним.
«Інтеграція України в будь-яку систему – або в ЄС, або в НАТО – походитиме тільки з акцепту громадян, тільки через механізм проведення загальнонаціонального референдуму», - зокрема сказав Ющенко. В той же час він підкреслив: «Референдуми будуть, але вони будуть проведені в ті терміни і час, коли виникатиме саме питання, а не запитувати в нації питання, яке сьогодні не стоїть».
Щодо євроатлантичної інтеграції України Президент відзначив, що влада проводитиме вказану політику публічно, відкрито і при безумовній згоді нації. За словами Ющенка, дорога в європейську і євроатлантичну інтеграцію повинна бути осмисленою, «люди повинні вірити в процес, про який ми говоримо», спочатку еліта нації повинна усвідомити і зрозуміти загальні системні цінності.
Ющенко відзначив, що на сьогоднішній день, здається, немає великої дискусії з приводу того, які інтеграційні процеси повинна підтримувати Україна. «Коли ми говоримо про євроінтеграцію, абсолютна більшість народних депутатів парламенту голосує за такий характер інтеграції. Переконаний, що цей курс розділяють суспільні інститути, журналісти, цю тенденцію, я думаю, розділяє і політична, і ділова еліта... Цю позицію розділяє громадянин України», - сказав Президент, в той же час відзначивши, що тільки 3-4 роки тому велася полеміка: куди Україні йти?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом