У квітні, у зв'язку набуттям чинності новою редакцією закону про державні закупівлі, цінові пропозиції в цій сфері зменшилися на 15,5%.
Про це сьогодні на прес-конференції у Києві повідомив віце-президент Тендерної палати Денис Красников.
За його словами, набуття чинності новою редакцією закону про держзакупівлі дозволило значно скоротити кількість неконкурентних схем. Так, за словами Д. Красникова, наразі значна кількість офіційних звернень в спеціальну контрольну комісію з питань держзакупівель від розпорядників державних коштів з приводу узгодження тендерних процедур на одного постачальника отримує обгрунтовану відмову, повідомляє «УНІАН».
«Фактично можна сказати, що тільки кожний 10 або 15 лист (звернення про узгодження тендерних процедур на одного постачальника – ред.) задовольняється», – сказав Красников.
Він зазначив, що така велика кількість відмов є «свідомою позицією комісії», яка направлена на створення умов для збільшення кількості відкритих торгів, що своєю чергою істотно позначається на якості і ціні поставленої продукції.
Закон України «Про внесення змін в Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні коштів» та інших законодавчих актів України» ВР прийняла 15 грудня 2005 року. Цим законом зокрема вводиться принцип громадського контролю за держзакупівлями, уточнюються окремі процедурні питання, що стосуються порядку розкриття тендерних пропозицій.
В січні 2006 року Президент України ветував цей закон. На думку Президента, ряд його положень не відповідають Конституції України, Бюджетному кодексу України, законам України «Про Антимонопольний комітет України» і «Про Рахункову палату».
21 лютого Верховна Рада подолала вето на Закон України «Про внесення змін в Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» - «за» проголосували 314 народних депутатів з 404, зареєстрованих в залі. 10 березня Ющенко його підписав. 17 березня закон набув чинності.
Водночас у зв'язку з набуттям чинності змінами в закон про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти Міністерство економіки України прогнозує погіршення макроекономічних показників, навіть розвиток інфляційних процесів. Мінекономіки вважає, що зміни в законодавство про держзакупівлі можуть спричинити дестабілізацію роботу державних суб'єктів господарювання, оскільки поширюють на них тендерні процедури.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом