Інститут масової інформації (ІМІ) ініціює звернення від імені українських правозахисних організацій до міжнародних організацій для привернення уваги до нерозкритих в Україні злочинів проти журналістів.
Про це повідомила виконавчий директор ІМІ Вікторія Сюмар сьогодні на прес-конференції в Києві, передає «УНІАН».
«Це звернення буде направлене на адресу правоохоронних органів України, оскільки 90% злочинів стосовно журналістів залишаються нерозкритими. Ми також надамо повний перелік справ, розслідування яких пнулося протягом років», - сказала Сюмар.
Виконавчий директор ІМІ вважає, що в 2005 році в Україні були створені найсприятливіші умови для роботи журналістів. «Практично за всіма показниками, з яких проводиться моніторинг свободи ЗМІ, є позитивні зміни», - сказав вона.
За словами Сюмар, в 2005 році було зафіксовано 2 факти арешту або затримання журналістів проти 8 – в 2004 році. «Разом з тим, затримання українських журналістів відбувалися не на території України, а за її межами, зокрема, під час президентських виборів в Білорусі», - пояснила виконавчий директор ІМІ.
Крім того, в 2005 році скоротилася кількість фактів побиття, нападів і залякування журналістів до 16 фактів з 47 – в 2004 році, випадків перешкоджанню виконанню обов'язків і цензури – до 14 (52 випадки в 2004 році), позовів до ЗМІ і журналістів – до 13 (19 позовів у 2004 році). «У 2006 році показники гірше, оскільки була дуже складна виборча кампанія. Наприклад, вже за перший квартал 2006 року зафіксовано 16 позовів до ЗМІ, в той час, як за весь 2005 рік їх було 13», - пояснила вона.
Сьогодні відзначається Міжнародний день свободи преси. Цього дня міжнародні організації традиційно оприлюднять результати моніторингу свободи ЗМІ в різних країнах. Зокрема, американська правозахисна організація Freedom House у своєму звіті «Свобода преси – 2006: Всесвітнє дослідження незалежності ЗМІ» констатувала поліпшення стану свободи слова в Україні в 2005 році.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом