Умови праці українських робітників у Великобританії помітно погіршилися після того, як громадянам нових країн-членів Євросоюзу були надані значні привілеї при працевлаштуванні. До такого висновку в своєму звіті прийшли експерти британського фонду «Joseph Rowntree Foundation», що спеціалізується на соціальних проблемах.

У рамках дослідження українські і болгарські мігранти були опитані як представники європейських країн, які ще не є членами ЄС. В іншій цільовій групі були мігранти з чотирьох нових східноєвропейських країн-членів Євросоюзу - Польщі, Чехії, Словаччини і Литви, для яких з травня 2004 року Великобританія відмінила всі обмеження в працевлаштуванні.

Розглядалися чотири низькооплачувані сектори економіки: будівництво, сільське господарство, догляд за дітьми вдома і готельне господарство. З'ясувалося, що умови праці нових громадян ЄС в Британії змінилися до кращого. Так вважають 70% опитаних в цій групі. У них також з'явилися оплачувані відпустки і лікарняний, збільшилася зарплата. Майже 60% заявили, що знайти нову роботу їм стало легше, передає «ЛІГА» з посиланням на «Німецьку хвилю».

Разом з тим більше двох третин українців і болгар заявили, що їм стало важче зберегти за собою робоче місце або знайти нову роботу, 30% опитаних відчули погіршення умов праці. Результати дослідження підтверджують, що можливості, які відкрилися в Британії для громадян нових країн ЄС, значно зменшують шанси решти східноєвропейських робітників на ринку праці.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

342